Vaterpolosusret na zvončacu

Jadran u napetoj utakmici izgubio od Mladosti i ostao bez finala, Splićane sada čeka dvoboj za treće mjesto sa Solarisom

Piše Vedran Babić
4. srpnja 2020. - 22:44

U napetoj utakmici pod reflektorima lijepo ispunjenog bazena na Zvončacu vaterpolisti Jadrana nisu uspjeli izboriti majstoricu za ulazak u finale prvenstva Hrvatske. Mladost je nakon zagrebačkih 13:12 u Splitu slavila opet minimalno, 12:11 i ide u finale kontra Juga, dok Jadran čeka utakmica za treće mjesto sa Solarisom.

Jadran je igrao vrlo dobro, vodio 3:1, 5:3 i 6:4, da bi "žapci" s tri uzastopna gola sredinom treće četvrtine prvi put poveli 7:6. Od tog trenutka utakmica je bila u potpunom egalu do kraja, no Jadran više nije imao vodstvo.

Butić i Delić vratili su domaćina na izjednačenje kod 9:9 i 10:10, a onda je Harkov tri i pol minute prije isteka vremena zabio, pokazat će se, odlučujući pogodak za 11:10. Najbolju šansu za novi povratak prokockao je Borovčić Kurir promašajem...

16. travanj 2024 16:29