Vaterpolosvjetska liga

Hrvatska uvjerljivo pobijedila Nizozemsku i plasirala se u četvrtfinale

11. veljače 2020. - 18:52

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u susretu je 3. kola skupine C Svjetske lige u utorak u Varaždinu pobijedila Nizozemsku sa 16-7 (5-3, 2-2, 4-1, 5-1) i plasirala se u četvrtfinale.

Očekivanom pobjedom protiv Nizozemske Hrvatska je zauzela drugo mjesto u skupini iza Srbije te će u četvrtfinalu gostovati protiv pobjednika skupine D, Crne Gore ili Španjolske, koje igraju kasnije.

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu i u prvoj četvrtini povela 4-0. No, do kraja prvih osam minuta, uz jedan hrvatski, Nizozemska je postigla tri gola, a na početku drugog dijela još dva i došla do izjednačenja 5-5. Do poluvremena rezultatski stvari na svoje postavljaju Luka Bukić i Maro Joković za vodstvo 7-5. Ovaj dvojac pucački je raspoložen i u trećoj dionici te Joković s tri i Bukić s jednim gol...

18. travanj 2024 19:38