VaterpoloEUROPSKO PRVENSTVO VATERPOLISTA U BUDIMPEŠTI

HRVATSKA DOBILA 60 OD 99 UTAKMICA NA EP-IMA Kapetan Andro Bušlje postigao 1000. pogodak za naše na Europskim prvenstvima!!!

18. siječnja 2020. - 19:29
Kapetan Andro Bušlje, najtrofejniji hrvatski reprezentativac sa čak 22 medalje na velikim natjecanjima, pogodio je pet od pet šuteva protiv Slovačke, a njegov peti pogodak, kojim je zaključio treću četvrtinu (minutu i četrnaest sekundi prije kraja je pogodio za vodstvo 11:3) bio je tisućiti pogodak Hrvatske reprezentacije na Europskim prvenstvima.

Ujedno, pobjeda protiv Slovačke 16:4 u zadnjem kolu u skupini je 60. pobjeda naših u povijesti nastupa na EP-ima. Hrvatskoj će četvrtfinale u srijedu biti točno stota utakmica na kontinentalnim prvenstvima. Bilo bi lijepo kad bi u tri preostale utakmice, koliko će ih Bušlje i ekipa odigrati još na EP-u u Budimpešti, ostali na deset remija i 29 poraza.

Bušlji, olimpijskom pobjedniku iz Londona 2012., svjetskom prvaku iz Melbournea 2007. i Budimpešte 2017., europskom prvaku iz Zagreba 2010., pobjedniku Mediteranskih igara u Mersinu 2013., pobjedniku Svjetske lige iz Alma Atyja 2012. i pobjedniku Europa kupa iz Rijeke 2018. - to su njegova zlata s reprezentacijom - pet pogodaka protiv Slovačke nije najbolji učinak u jednoj utakmici na EP-ima. Rekord je i dalje šest pogodaka koliko ih je postigao protiv Rumunjske u 13:7 pobjedi u 3. kolu natjecanja u skupini kad je domaćin EP-a bio Zagreb, i kad je Hrvatska jedini put do sad, a iza nje je trinaest Europskih prvenstava, otišla do kraja!