VaterpoloEUROPSKO PRVENSTVO VATERPOLISTA

BUŠI BUŠLJE Raspoložen je bio kapetan, pogodio je svih pet šuteva protiv Slovačke!

18. siječnja 2020. - 18:38
Prvo mjesto su naši osigurali i prije zadnje utakmice u skupini sa Slovačkom, a u toj zadnjoj utakmici očekivano nadigrali najslabijeg suparnika (16:4) te zaključili prvi dio sa stopostotnim učinkom (tri utakmice - tri pobjede). Dojam u skupini pokvarila je samo prva četvrtina protiv Njemačke u 1. kolu, koju smo izgubili 2:1, ali nakon toga je sve bilo za pet za konačnih 17:9, te posljednja četvrtina, točnije prvih pet i pol minuta posljednje četvrtine protiv Crne Gore u 2. kolu (10:5 su naši vodili na kraju treće, a Crna Gora je imala nakon 10:10 napad za vodstvo, nije uspjela, srećom jest potom s igračem više Xavi Garcia za konačnih 11:10 uz podsjetnik kako je Marko BIjač dvije od ukupno dvanaest obrana upisao u posljednih 40 sekundi utakmice). Tako su naši opravdali ulogu favorita, bez greške odradili skupinu te izborili izravno četvrtfinale. Preskočili su osvajanjem prvog mjesta u skupini osminu finala...

Poveli smo protiv Slovačke nakon četiri minute i jedne sekunde igre, i to iz peterca, kojeg je realizirao Maro Joković. U 5. minuti je mrežu Slovaka zatresao i Lovre Miloš, a prvu četvrtinu zaključio je Andro Bušlje.

Drugu četvrtinu su pogotkom otvorili Slovaci. Juraj Zatović je prvi pogodio našu mrežu nakon osam minuta i 54 sekunde igre. Nakon toga niz Hrvatske (Luka Lončar, te Bušlje i Miloš), koji je prekinuo Marek Tkac. Bušlje je pogotkom zaključio prvo poluvrijeme (dvije sekunde prije kraja je postigao svoj treći, a sedmi pogodak Hrvatske), te pogotkom otvorio nastavak. Nakon njega pogodio je i Loren Fatović, potom i Hrvoje Benić. Treći pogodak Slovačke postigao je Tomas Bielik, nakon čega je naš kapetan i svoj peti šut pospremio u mrežu Slovaka. Zanimljivo, prvu, drugu i treću četvrtinu je Bušlje zaključio pogotkom.

U posljednjoj četvrtini prvo dva pogotka Lončara, pa četvrti pogodak Slovaka, peterac je realizirao Maros Tkac. Nakon toga, kako smo otvorili utakmicu, tako smo je i zatvorili - s tri pogotka u nizu. Prvo je pogodio Miloš, potom Joković i na kraju Fatović za konačnih 16:4.

Hrvatska će opet u Duna Arenu skočiti u srijedu, 22, siječnja. Tada se igraju četvrtfinala EP-a. S obzirom tko je tko suparnik bi nam trebala biti Grčka, koja je bila druga u skupini u kojoj je prvo mjesto osvojila Italija, aktualni svjetski prvak.

3. KOLO Slovačka – Hrvatska 4:16
BUDIMPEŠTA
Duna Arena. Gledatelja 300. Sutkinja Svetlana Dreval (Rusija) i sudac Georgios Stavridis (Grčka).
SLOVAČKA: Hoferica (7 obrana), Caraj, Zatović (1), Mitruk, Molnar, Maros Tkac (1), Marek Tkac (1), Bielik (1), Kovacik, Kolarik, Balaz. Izbornik: Peter Nizny.
HRVATSKA: Bijač (3 obrane), Macan, Fatović (2), Lončar (3), Joković (2), Vukičević, Bušlje (5), Miloš (3), Vrlić, Benić (1), Garcia, Marcelić (6 obrana). Izbornik: Ivica Tucak.
Igrač više: Slovačka 6/0, Hrvatska 7/5
Peterci: Slovačka 1/1, Hrvatska 2/1
Četvrtine: 0:3, 2:4, 1:4, 1:5
HRVATSKA OSVOJILA 'A' SKUPINU
Utorak, 14. siječnja, 1. kolo: Slovačka - Crna Gora 4:15, Njemačka - Hrvatska 9:17, četvrtak, 16. siječnja, 2. kolo: Njemačka - Slovačka 8:5, Crna Gora - Hrvatska 10:11, subota, 18. siječnja, 3. kolo: Slovačka - Hrvatska 4:16, Njemačka - Crna Gora (u tijeku).

Poredak: 1. Hrvatska 9 bodova / 3 utakmice (+21), 2. Crna Gora 3 boda / 2 utakmice (+10), 3. Njemačka 3 boda / 2 utakmice (-5), 4. Slovačka bez boda / 3 utakmice (-26).

20. travanj 2024 08:11