VaterpoloVATERPOLSKA LIGA PRVAKA: OLYMPIACOS - JUG ADRIATIC OSIGURANJE 6:5

OLYMPIACOS NIJE BIO SJAJAN, A SLAVIO JE Jugaši nisu iskoristili odličnu večer Tonija Popadića, te su porazom zaključili 2019. godinu

9. prosinca 2019. - 20:13
Jugaši nisu iskoristili sjajnu večer Tonija Popadića u domu Olympiacosa. Izgubili su derbi skupine 'A' sa 6:5. Ostali su na 15 bodova (pet pobjeda), a upisali drugi poraz (prvi put su izgubili u Splitu od Jadrana). Olympiacos je i dalje jedini neporaženi sastav skupine. Prvi dio zaključio je sa šest pobjeda uz jedan neodlučan rezultat. Dojam je kako protiv Juga nisu odigrali za visoku ocjenu, ali i to im je bilo dovoljno za sva tri boda.

Otvaranje utakmice je bilo loše za hrvatskog prvaka. Popadić sjajan, a sredinom druge četvrtine bilo je 3:0 za Olympiacos. Jugaši nisu imali rješenje za kapetana grčkog prvaka, centra Konstantinosa Mourikisa. Ali, nakon što je Daniil Merkulov postigao prvi pogodak za Jug Adriatic osiguranje, iskoristio je ruski reprezentativac sporije vraćanje u obranu Konstantinosa Kakarisa, bilo je to četiri minute i 17 sekundi prije kraja druge četvrtine, probudila se momčad trenera Vjeka Kobešćaka. Čak je uspjela do sredine treće četvrtine izaći iz minusa, ali nakon izjednačenja na 4:4 prokockala je nekoliko napada za vodstvo. Budi se tada i vratar Olympiacosa Emmanouil Zerdevas, koji je bio baš odličan u samoj završnici kad je obranio šraubu Paula Obradovića, te u zadnjem napadu Jugaša pokušaj iz blizine Alexa Papanastasioua.

Olympiacos je nepune dvije minute prije kraja treće četvrtine poveo 5:4 sjajnim lob udarcem Emmanouila Mylonakisa, a do 6:4 stigao točno tri minute prije kraja utakmice. Ivan Buljubašić je naciljao iz daljine. Filip Kržić nije uspio blokirati njegov pokušaj. Minutu i 58 sekundi prije kraja isključen je zbog prigovora Kobešćak. Jug AO potom koristi igrača više. Loren Fatović je pogodio kad je na semaforu pisalo kako do kraja ima još dvije minute i 13 sekundi. Popadić je novom obranom, kad je Olympiacos imao igrača, više donio novu priliku da se izbjegne poraz u posljednjoj utakmici u 2019. godini te bude i dalje na samo bod zaostatka za sastavom trenera Theodorosa Vlachosa. Čak su u tom zadnjem napadu imali i igrača više jer je isključen Buljubašić, ali ukazao se Zerdevas, obranio udarac Papanastasioua s dva, tri metra, te je moglo početi slavlje igrača, struke i navijača Olympiacosa.
Olympiacos – Jug AO 6:5
PIREJ Bazen Papastrateio. Suci: Raffaele Colombo (Italija) i Gyorgy Kun (Mađarska).
OLYMPIACOS: Zedevas (8 obrana), Mylonakis (1), Skoumpakis, Genidounias (1), Joković (1), Buljubašić (1), Dervisis, Kakaris, Mourikis (2), Gounas, Argyropoulos, Mitrović, Živojinović. Trener: Theodoros Vlachos.
JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (14 obrana), Macan, Fatović (1), Lončar, Kržić, Garcia, Lozina, Merkulov (1), Papanastasiou (1), Žuvela, Benić (1), Obradović (1), Jarak. Trener: Vjeko Kobešćak.
Igrač više: Olympiacos 9/1, Jug AO 10/2
Četvrtine: 2:0, 1:2, 2:2, 1:1

GOL PO GOL
Prva četvrtina: 1:0 Mourikis (4, dva metra), Jug AO ne koristi igrača više, 2:0 Joković (5/igrač više), Jug AO ne koristi igrača više (promašaj Fatović), Olympiacos ne koristi igrača više (dvije obrane Popadića), druga četvrtina: Jug AO nije iskoristio igrača više (Benićev udarac obranio Zerdevas), Olympiacos ne koristi igrača više (obrana Popadić), 3:0 Mourikis (11, šrauba, dva metra), 3:1 Merkulov (12, zaostao Kakaris), 3:2 Papanastasiou (14, igrač više), Olympiacos ne koristi igrača više (promašaj Skoumpakisa), treća četvrtina: 4:2 Genidounias (18, na nepostavljenu obranu), 4:3 Benić (19, iz daljine), Olympiacos ne koristi igrača više (obrana Popadić), Olympiacos ne koristi igrača više (promašaj), 4:4 Obradović (21, šrauba, dva metra), Olympiacos ne koristi igrača više (obrana Popadić), Jug AO ne koristi igrača više (promašaj Fatović), 5:4 Mylonakis (23, sjajan lob), Jug AO nije iskoristio igrača više (obrana Zerdevasa), četvrta četvrtina: Jug AO nije iskoristio igrača više (loše dodavanje), 6:4 Buljubašić (31, iz daljine, kroz blok), 6:5 Fatović (32, igrač više), Olympiacos ne koristi igrača više (obrana Popadića), Jug AO ne koristi igrača više (obrana Zerdevasa).
7. KOLO
Ponedjeljak, 9. prosinca, Pirej: Olympiacos – Jug Adriatic osiguranje 6:5, Igalo: Jadran Carine (HN) – Sintez Kazan, petak, 13. prosinca, Berlin: Spandau 04 – Szolnoki Dozsa, Split: Jadran (S) – ZODIAC CNA Barceloneta.

Poredak skupine 'A': 1. Olympiacos 19 bodova / 7 utakmica, 2. Jug Adriatic osiguranje 15 bodova / 7 utakmica, ostali po 6 utakmica, 3. Zodiac CNA Barceloneta 13 bodova, 4. Szolnoki 9 bodova, 5. Spandau 04 5 bodova, 6.-7. Jadran Carine (HN) i Jadran Split po 4 boda, 8. Sintez Kazan 3 boda.

20. travanj 2024 09:10