VaterpoloVATERPOLSKA LIGA PRVAKA: JADRAN SPLIT - JUG ADRIATIC OSIGURANJE 12:11

STOP JUGAŠIMA U POLJUDU Jadranaši prekinuli pobjednički niz hrvatskog prvaka, koji je sezonu otvorio s trinaest pobjeda

8. studenog 2019. - 21:19
Splitski Jadran je stigao do prve pobjede u skupini europske Lige prvaka, i to protiv Jug Adriatic osiguranja, koji je u Poljud stigao sa savršenim učinkom u prvih trinaest utakmica sezone od kojih je tri izborio u najelitnijem europskom klupskom natjecanju.

Ivan Domagoj Zović je dvije minute i 31 sekundu prije kraja treće četvrtine tukao peterac, ali je Toni Popadić zaustavio taj njegov pokušaj te splitski Jadran u svom Poljudu nije uspio povesti protiv Jug Adriatic osiguranja. Nakon toga, do kraja četvrtine, mrežu domaćina naciljali su Daniil Merkulov te Marko Žuvela te je momčad trenera Vjeka Kobešćaka imala po drugi put na kraju četvrtine dva pogotka viška. Prvu četvrtinu je dobila sa 4:2, početkom druge vodila s tri razlike (5:2), ali na poluvremenu imala samo pogodak viška (6:5).

Jadranaši su izjednačili na 1:1, Ivan Krapić je anulirao početnu prednost koju je donio 'iz aviona' Paulo Obradović. Zatim su poravnali početkom nastavka kad je Marin Delić drugim pogotkom u nizu poravnao na 6:6, a potom za 7:7 pogodio je Antonio Dužević, koji je izborio peterac, koji nije realizirao Zović. Dužević je s dva pogotka otvorio posljednju četvrtinu, u razmaku od 44 sekunde je pogađao te je 6 minuta i 52 sekunde na semaforu pisalo 9:9. Imao je Jadran napad za vodstvo, Krapić se sjajno oslobodio čuvara, ali nije pogodio okvir gola. Međutim, izborio je Jadran novu priliku, i to s igračem više. Ivan Asić je zatražio minutu dogovora, ali Jugaši su se obranili. Potom zicer Juga, međutim, Merkulovu udarac brani Mate Anić. Bježi potom Rino Burić. Na putu do Popadića i prvog vodstva isključio je Obradovića. Zatim Jug ne koristi tko zna kojeg igrača više, Loren Fatović je 'zakucao' u Anića. Zatim Popadić nije dozvolio da Zović pogodi iz daljine, ali i dalje napad za domaćina, koji je završio pogotkom. Burić je opet strijelac. Do kraja je dvije minute i 55 sekundi.

Filip Kržić je realizirao igrača više dvije minute i 14 sekundi prije kraja, Xavi Garcia je potom  blokirao pokušaj Anđela Šetke, a Merkulov naciljao za 11:11 minutu i 32 sekunde prije kraja. Rus je potom isključen, a Jadran 57 sekundi prije kraja opet vodi pogotkom Ante Viskovića. Potom igrač više za Juga, ali kapetanu Juga je rampu podigao Anić te su Jadranaši mogli početi slaviti...
Jadran Split - Jug Adriatic osiguranje 12:11
SPLIT Bazen Poljud. Suci: Daniele Bianco (Italija) i Sergey Naumov (Rusija), delegat: Andrey Constantinov (Bugarska).
JADRAN SPLIT: Anić (12 obrana), Burić (2), Zović, Krapić (1), Pejković, Power, Vrdoljak, Visković (3), Delić (2), Šetka (1), Dužević (3), Sučić. Trener: Ivan Asić.
JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (13 obrana), Macan (1), Fatović (2), Lončar (1), Kržić (1), Garcia, Lozina, Merkulov (3), Papanastasiou, Žuvela (1), Benić, Obradović (2), Jarak. Trener: Vjeko Kobešćak.
Igrač više: Jadran (S) 16/8, Jug AO 15/4
Peterci: Jadran (S) 1/0, Jug AO
Četvrtine: 2:4, 3:2, 2:3, 5:2
Pogledajte semafor
Ostali rezultati 4. kola, Berlin: Spandau 04 - Jadran Carine (HN) 9:9, Szolnok: Szolnoki - Olympiacos 7:8, Kazan: Sintez Kazan - Zodiac CNA Barceloneta 12:20

Poredak skupine 'A': 1. Olympiacos 12 bodova, 2.4. Jug Adriatic osiguranje, Szolnoki i Zodiac CNA Barceloneta po 9 bodova, 5. Jadran Split 4 boda, 6. Sintez Kazan 3 boda, 7. Spandau 04 2 boda, 8. Jadran Carine (HN) 1 bod.
5. KOLO
Utorak, 19. studenog, Pirej: Olympiacos – Spandau 04, Dubrovnik: Jug Adriatic osiguranje – Sintez Kazan, Igalo: Jadran Carine (HN) – Zodiac CNA Barceloneta, Szolnok: Szolnoki Dozsa – Jadran Split.

20. travanj 2024 13:17