VaterpoloPRVENSTVO DUBROVAČKIH KUPALIŠTA U VATERPOLU

DIVLJA LIGA U PLATU Na poluvremenu bez pogodaka...

8. kolovoza 2019. - 09:47
Eto i to se dogodilo. Na poluvremenu ništa - ništa, ali nije da nije bilo ništa. Bilo je baš uzbudljivo u ogledu između Ville Šeherezada i domaćina, Lukovice u prvom poluvremenu bez pogodaka. Toni Rozić, jedinica Villa Šeherezade, zaustavio je četverac krajem druge četvrtine. Taman smo se bili ponadali kako se neće dogoditi ništa - ništa. I tako ništa u prve dvije četvrtine, prvih deset minuta igre. Na prvi pogodak čekali smo sve do dvije minute i 46 sekundi igre u trećoj četvrtini ili dvije minute i 14 sekundi prije kraja treće četvrtine. Zlatan Avdić je pogodio. Domaćin je poveo. Kakva radost domaćih. Villa Šeherezada je odgovorila odmah, 29 sekundi nakon što je primila pogodak. Potom nije pogodila Lukovica, a Villa Šeherezada opet jest te je 40 sekundi prije kraja treće četvrtine povela s 2:1. Ipak, 2:2 svega 14 sekundi poslije. Opet za domaćina Zlatan Avdić. Opet festa 'žutih'. Tako se u posljednju četvrtinu ušlo s rezultatom 2:2, a izgleda da je u zadnju četvrtinu u igru ušla samo Villa Šeherezada, ne i Lukovica. Zadnja četvrtina 6:0 za Villu Šeherezadu.

PVG Gruški muo je poveo protiv Soderini Orašac sa 4:0. Tako je bilo sredinom druge. Gotovo? Ne, nije. Debitant u Divljoj ligi, koji je s tri pobjede prošao kvalifikacije i ušao u glavni turnir, ubacio je potom u treću te sredinom treće došao samo na pogodak zaostatka. Pero Sjekavica potom ne koristi četverac za ekipu iz Gruža, ali nedugo nakon toga pogađa iz igre za tih 5:3. U zadnjoj četvrtini evo opet Soderini Orašac na pogodak zaostatka. Imali su priliku i za više. Nisu uspjeli postići peti pogodak. Bogami su se ispromašivali i Gružani.

Prva utakmica u Platu bila je u znaku brončanih Kokota, koji su nakon što je Lozica izjednačila na 1:1, nanizali ni manje, ni više nego deset pogodaka. Nema druge nego zapljeskati Toniju Penoviću na vratima Kokota, kako je samo igru 'brončanih' vukao Ivica Duždević, a jurio Jure Čučka...

U zadnjoj utakmici obrana FUN H2O Mlini odolijevala je sve do 16 sekundi prije kraja utakmice. Tada je pogodio za Crvene stijene Orašac Vlaho Jemin. Do tog trenutka je bilo 7:0. Na kraju, ne možeš nikako reći da su Lozica i Crvene stijene Orašac momčadi za bacit. Naprotiv.

Četvrtak, 8. kolovoza, slobodan je dan. Utakmice 2. kola u skupinama 'A' i 'B' igraju se u Cavtatu u petak, 9. koovoza, a u skupinama 'C' i 'D' u Orašcu u subotu, 10. kolovoza.
Glavni turnir, 1. kolo, skupina 'C'
Kokoti – Lozica 11:2
PLAT
Sudac: Vlaho Ljubić
KOKOTI: Toni Penović, Luka Kolić, Ivica Duždević (2), Mladen Miloslavić, Pavo Čučka (1), Leo Kusturica, Jure Čučka (3), Ivo Brailo (1), Toni Monković, Paulo Čulić (2), Cvijeto Radović (1), Vlaho Krkić, Ivan Srijemsi (1), Vicko Kisić.
LOZICA: Ivan Džakula, Mirko Nižić, Nikša Crnčević (1), Đivo Buconić, Paolo Miljanović (1), Nikola Mozara, Danijel Jokić, Niko Gleđ, Vlatko Pavlović, Cvijeto Baule, Toni Glavor, Mihael Vidojević, Goran Mičeta, Juraj Potrebica.
Četvrtine: 0:0, 4:1, 4:0, 3:1.

PVG Gruški muo – Soderini Orašac 5:4
PLAT
PVG GRUŠKI MUL: Tomo Sjekavica, Ivan Đerek, Đino Radić (1), Tomi Duždević, Pavo Zonić (2), Pero Sjekavica (1), Petar Alamat, Ivan Knežević (1), Maroje Roko, Ivan Puh, Frane Ćirak, Robert Palunčić.
SODERINI ORAŠAC: Marin Džamarija, Andro Vidojević (1), Ivo Ljubimir, Marko Lučić, Dražen Oršulić, Pero Moretić, Nikola Kolanović (1), Frano Kordić (1), Mateo Sentić, Marko Jovanović (1), Hrvoje Miloslavić, Kruno Oberan, Luko Lučić.
Četvrtine: 2:0, 2:1, 1:2, 0:1.

POREDAK: 1. Kokoti 3 boda (11:2), 2. PVG Gruški mul 3 boda (5:4), 3. Soderini Orašac bez boda (4:5), 4. Lozica bez boda (2:11)
Glavni turnir, 1. kolo, skupina 'D'
Villa Šeherezada – Lukovica 8:2
PLAT
VILLA ŠEHEREZADA: Toni Rozić, Nikola Bogdanović (1), Tomi Tepšić, Toni Vukojević, Toni Škurla, Ante Vidović (1), Ruben Legaz (1), Ado Ćustović (1), Bruno Kontić (1), Đivo Lukačević, Orsat Milić (3).
LUKOVICA: Marko Miloslavić, Nikola Matičević, Štefi Katić, Željko Račić, Đivo Pulitika, Nikša Mišić, Hrvoje Marojica, Petar Klaić, Jozo Nardelli, Nikša Kukrika, Drago Bego, Zlatan Avdić (2), Stipe Vladić, Žarko Matičević.
Četvrtine: 0:0, 0:0, 2:2, 6:0

Crvene stijene Orašac – FUN H2O Mlini 1:7
PLAT
CRVENE STIJENE ORAŠAC: Maroje Vukić, Pero Gvozdenica, Vlaho Jemin (1), Matej Vuličević, Lukša Kirola, Mislav Gašpar, Davor Rakiđija, Jakov Buratović, Maroje Popović, Toni Peraić, Miho Zelen, Željko Bjelobaba.
FUN H2O MLINI: Đivo Zec, Maro Martić (2), Ivo Vlašić, Nikola Grbić (1), Maro Kuzman (1), Maroje Mišić, Amer Čamo, Antonio Sentić, Maro Dabelić, Mato Miloslavić (1), Lino Glavočić, Mario Sambrailo, Baldo Tomas, Vedran Kuzman (2).
Četvrtine: 0:1, 0:3, 0:1, 1:2.

POREDAK: 1. Villa Šeherezada 3 boda (8:2), 2. FUN H2O Mlini 3 boda (7:1), 3. Lukovica bez boda (2:8), 4. Crvene stijene Orašac bez boda (1:7).