VaterpoloVATERPOLO

30. LJETNA UNIVERZIJADA Vukojević vrlo dobar u porazu od Italije, Amerikanci prepreka na putu do polufinala

9. srpnja 2019. - 00:06
Hrvatska je na kraju zauzela treće mjesto u skupini 'B' vaterpolskog turnira 30. ljetne Univerzijade, koji se igra u talijanskoj Caserti te će u četvrtfinalu u srijedu, 10. srpnja, igrati protiv SAD-a, pobjednika skupine 'A', reprezentacije koja je kao i Italija u skupini 'B' ostvarila stopostotni učinak. Hrvatska je pak u skupini 'B' imala polovičan učinak, dvoije pobjede (Australija i Japan) te dva poraza (Mađarska i Italija).

U posljednjem nastupu u skupini 'B' Hrvatska je poražena od domaćina, Italije sa 14:13. Jedini Jugaš u reprezentaciji, Antonio Vukojević, inače student Sveučilišta u Dubrovniku, branio je prve dvije četvrtine, i to više nego dobro. Kao i u prethodnim utakmicama, tako i u ovoj, izbornik Robert Sappe je podijelio minutažu među vratnicama te je također dvije četvrtine branio Luka Podrug iz splitskog Mornara BS.

Podsjetnik, Vukojević, rođen 2000. godine, najmlađi je član reprezentacije Hrvatske.
25. travanj 2024 09:30