VaterpoloVATERPOLSKA LIGA PRVAKA, FINAL 8 (HANNOVER 2019.)

PROBUDILI SE U DRUGOJ Jug CO od 0:2 i 1:4 do pobjede i utakmice za peto mjesto

7. lipnja 2019. - 20:11
Suparnik Jugašima za peto mjesto bit će AN Brescia, sastav koji je sva četiri puta koliko je sudionik Final Six-a / Eighta izgubio prvi dan (2014. u Barceloni od Barcelonete sa 6:4, 2017. u Budimpešti od ZF Egera sa 6:4, prošle godine u Genovi od PRO Recca na peterce, a ove od Olympiacosa s 8:7.

Jugaši su od uvođenja Final Six / Eight formata prvi put u Hannoveru ostali bez polufinala izgubivši od Ferencvarosa u četvrtfinalu 10:9. U protekla četiri izdanja uvijek su pobijedili prvi dan. Osim toga Jug je jedini bivši prvak koji u Hannoveru nije izborio polufinale. U preostala tri četvrtfinala slavili su klubovi koji su osvajali naslov prvaka Europe protiv onih kojima to nije uspjelo.

Zanimljivo, i Jug CO, a i AN Brescia su u razigravanju za poredak od 5. do 8. mjesta dobili utakmicu s rezultatom 11:8. Momčad Vjeka Kobešćaka BPM Sport Management, a AN Brescia domaćina, WASPO Hannovera.

Jugaši su loše otvorili utakmicu protiv BPM Sport Managementa, baš kao i dan prije protiv Ferencvarosa. Ali, ovaj put su napravili preokret. Od 0:2 i 1:4 došli su do vodstva 5:4 na poluvremenu. Samo jedan pogodak je viđen u prvoj četvrtini, a čak osam u drugoj. Jugaši su prvi pogodak na utakmici postigli nakon 8 minuta i 53 sekunde igre, a u minutu i 7 sekundi, od 2:33 do 1:26 prije kraja druge četvrtine, od 2:4 stigli su do vodstva. U prvom poluvremenu su mrežu talijanskog sastava pogađali samo Loren Fatović (2) i Hrvoje Benić (3).

Niz Jugaša od 4:0, a svoj post u napadu od osam minuta i 47 sekundi, prekinuo je Cristiano Mirarchi realiziravši igrača više. Alex Papanastasiou je pogodio za 6:5. S tim rezultatom se ušlo u posljednju četvrtinu. U trećoj četvrtini Jug nije iskoristio napad s dva igrača više

U posljednjih osam minuta ponovno osam pogodaka. Prvo je Maro Joković sjajno proigrao Lorena Fatovića, koji je postigao svoj treći pogodak za plus dva Juga. Fatović je u idućem napadu još jednom savladao Dejana Lazovića, koji je bio na vratima BPM Sport Managementa u nastavku utakmice (8:5). Međutim, nije se predao talijanski sastav koji je dvije i pol minute prije kraja stigao na pogodak zaostatka (8:7). Kobešćak je potom pozvao minutu dogovora nakon čega je Jug izborio igrača više, a Xavi Garcia asistirao Marku Macanu na stativi za 9:7 minutu i 47 prije kraja. I BPM Sport Management je nakon toga izborio igrača više te ga realizirao (1:22 do kraja), a kad je to isto ponovio Jug (isključen je Radomir Drašović, a Maro Joković pogodio) bilo je jasno kako će hrvatski prvak izboriti pobjedu koju je iz peterca potvrdio Marin Tomasović.

Toni Popadić je zaustavio 12 udaraca talijanske momčadi.

Bio je ovo treći ovosezonski ogled Jug CO i BPM Sport Managementa. Jug CO bez poraza. U skupini je pobijedio u Gružu s 9:8, dok je ogled u Bustu završio bez pobjednika (11:11).
Jug CO – BPM Sport Management 11:8
HANNOVER Gradski bazen. Suci: Levan Berishvili (Gruzija) i Michiel Zwart (Nizozemska).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Popadić (12 obrana), Macan (1), Fatović (4), Lončar, Joković (1), Garcia, Lozina, Merkulov, Tomasović (1), Žuvela, Benić (3), Papanastasiou (1), Vukojević. Trener: Vjeko Kobešćak.
BPM SPORT MANAGEMENT: Lazović (5 obrana), Dolce, Damonte, Alesiani (3), Fondelli (1), Di Somma (1), Drašović (1), Bruni (1), Mirarchi (1), Luongo, Casasola, Valentino, Nicosia (4 obrane). Trener: Marco Baldineti.
Igrač više: Jug CO 15/8, BPM Sport Management 10/3
Peterci: Jug CO 1/1, BPM Sport Management -
Četvrtine: 0:1, 5:3, 1:1, 5:3.
Final 8 Hannover 2019.
Četvrtak, 6. lipnja
Četvrtfinala:
Jug CO - Ferencvaros 9:10, CNA Barceloneta - BPM Sport Management 12:7, WASPO Hannover - PRO Recco 10:14, AN Brescia - Olympiacos 7:8.

Petak, 7. lipnja
Razigravanje za poredak od 5. do 8. mjesta:
WASPO Hannover - AN Brescia 8:11, Jug CO - BPM Sport Management 11:8, 19 sati: PRO Recco - Olympiacos, 20.30 sati: Ferencvaros - CNA Barceloneta.

Subota, 8. lipnja
15 sati / utakmica za 7. mjesto:
WASPO Hannover - BPM Sport Management, 16.30 sati / utakmica za 5. mjesto: AN Brescia - Jug CO, 19 sati: utakmica za 3. mjesto, 20.30 sati: finale.

20. travanj 2024 08:28