VaterpoloVATERPOLSKA LIGA PRVAKA, FINAL 8 (HANNOVER 2019.)

NIŠTA OD POLUFINALA Jugaši loše otvorili, te ostali do kraja u minusu

7. lipnja 2019. - 00:49
Ferencvaros je otišao u polufinale, a Juga poslao u razigravanje za poredak od 5. do 8. mjesta. Nije hrvatski prvak uspio nastaviti svoj niz. Od kad je završni turnir narastao na više od četiri sastava, nije znao za poraz prvog dana završnog turnira. Svaki put je u najgorem slučaju igrao u polufinale, a dva puta u finalu u kojima je imao polovičan učinak.

Na Final 6 u Budimpešti 2016. te na Final 8 u Genovi 2018. u četvrtfinalu je dobio mađarski sastav, ZF Eger odnosno Szolnoki, ali ovaj put to isto nije uspio kad se završni turnir prvi put igra u Njemačkoj, u Hannoveru.

Jug je loše otvorio utakmicu. Prva tri napada Ferencvarosa završila su pogotcima, a s druge strane ništa. Istina, Jug je odgovorio nakon 0:3 s dva pogotka. Početkom druge četvrtine bio je opet na samo pogodak zaostatka (4:5), ali potom je mađarski prvak još jednom nanizao tri pogotka i poveo sa četiri pogotka (8:4).

Tu prednost je imao još dva puta u trećoj četvrtini (9:5 i 10:6). S njom je ušao u posljednju četvrtinu u kojoj je Jug CO 5:16 do kraja stigao na dva pogotka zaostatka, a svoj deveti pogodak postigao 48 sekundi prije kraja. Mađari su u posljednjem napadu izborili igrača više te znali sačuvati loptu dok ne istekne vrijeme.

Jugaše drugog dana čeka sad ogled s BPM Sport Managementom, koji je u borbi za polufinale izgubio od CNA Barcelonete. Pobjeda donosi posljednjeg dana turnira, u subotu, 8. lipnja, borbu za peto, a poraz za sedmo mjesto.
Jug CO – Ferencvaros 9:10
HANNOVER Gradski bazen. Suci: Naumov (Rusija) i Alexandrescu (Rumunjska)
JUG CROATIA OSIGURANJE: Popadić (6 obrana), Macan, Fatović (4), Lončar (1), Joković (1), Garcia (1), Lozina, Merkulov, Kržić, Žuvela, Benić (1), Papanastasiou (1), Vukojević. Trener: Vjeko Kobešćak.
FERENCVAROS: Gardonyi, Sedlmayer, Kallay (1), Pohl, Vamos (2), Mezei (1), Nikić, Jakšić (1), Younger (1), De. Varga (2), Jansik, S. Mitrović (2), Vogel (11 obrana). Trener: Zsolt Varga.
Igrač više: Jug CO 15/4, Ferencvaros 8/4
Peterci: Jug CO 1/0, Ferencvaros 1/1
Četvrtine: 3:5, 2:3, 1:2, 3:0.
Final 8 Hannover 2019.
Četvrtak, 6. lipnja
Četvrtfinala:
Jug CO - Ferencvaros 9:10, CNA Barceloneta - BPM Sport Management 12:7, 19 sati/susret 'C': WASPO Hannover - PRO Recco, 20.30 sati/susret 'D': AN Brescia - Olympiacos.

Petak, 7. lipnja
Razigravanje za poredak od 5. do 8. mjesta, 15 sati:
poraženi 'C' - poraženi 'D', 16.30 sati: Jug CO- BPM Sport Management, 19 sati: pobjednik 'C' - pobjednik 'D', 20.30 sati: Ferencvaros - CNA Barceloneta.

Subota, 8. lipnja
15 sati:
utakmica za 7. mjesto, 16.30 sati: utakmica za 5. mjesto, 19 sati: utakmica za 3. mjesto, 20.30 sati: finale.

19. travanj 2024 02:24