VaterpoloVATERPOLSKA LIGA PRVAKA, 13. KOLO: JUG CO - JADRAN SPLIT 6:7

JUG U KRIZI Protiv Mladosti na Savi 16/4, a tri dana poslije u Gružu protiv Jadrana još gore

24. travnja 2019. - 00:18
Što nije uspio u Regionalnoj ligi (9:9 u Gružu na početku sezone kad je bio bliži pobjedi), jest sad u europskoj Ligi prvaka. Jadran, koji je bez izgleda za plasman na Final 8, završni turnir, pokvario je planove Jugaša. Slavio je neočekivano, ali zasluženo u domu Juga sa 7:6. Domaćin je pobjedom mogao kolo prije kraja osigurati prvo mjesto u skupini. Nije uspio jer je opet odigrao slabo. Dovoljno je spomenuti realizaciju igrača više - 3 pogotka iz 16 brojčanih prednosti!

Jugaši su tako doživjeli treći poraz u zadnje četiri utakmice. Boli poraz od Mladosti na Savi u finalu Regionalne lige jer su izgubii trofej (realizacija igrača više 16/4). Europske poraze od Szolnokija u Mađarskoj (realizacija igrača više 11/3) i sad od Jadrana kod kuće mogu ispraviti te osvojiti prvo mjesto u skupini zbog sjajnog učinka u prvih jedanaest kola (devet pobjeda i dva remija). U zadnjem kolu, 15. svibnja, kod kuće dočekuju otpisani Spandau 04

Domaćin je bio bez Mara Jokovića. Prvi put ove sezone se u sastavu našao 17-godišnji Marin Tomasević. Jadran pak bez Anđela Šetke.

Utakmica u Gružu? Nikola Milardović je zatresao okvir gola, potom je Ivan Krapić na drugoj stativi 'zakucao' loptu u gredu – toliko od gostiju do prvog pogotka domaćina kojeg je postigao jedan od najmlađih, Marko Žuvela. Potom doćain trese okvir gola (Alex Papanastasiou s igračem više), a Jadran pogađa mrežu (Nathan Power). Zatim centri – Luka Lončar za 2:1, a Boris Popović za 2:2. Jadran je imao igrača više za vodstvo, ali Željko Kovačić je zatresao okvir gola. Stiže kazna, sjajno je Loren Fatović proigrao Marka Macana, koji prvo pogađa okvir gola. Srećom, lopta mu se vratila, a drugu priliku jugov reprezentativni branič nije propustio. Jadran je izjednačio u 2. minuti nastavka – Marin Delić je u kontri ostao sam, a minutu poslije peterac za goste, ali Ivan Domagoj Zović nije uspio savladati Tonija Popadića. Potom igrač više za domaćina. Pogodio je Papanastasiou za 4:3 (realizacija igrača više Juga u tom trenutku 2/10). Zatim novi igrač više domaćina – ništa. Potom još jedan – opet ništa. Nakon toga Jadran je izjednačio. Novi igrač više za Jug, ali je Daniil Merkulov zatresao gredu, međutim, što nije uspio tada, jest u idućem napadu domaćina – prebacio je obranu Jadrana na čelu s Anićem (5:4). Pokušaj Aljoše Kunca da izjednači u završnici treće četvrtine zaustavio je Popadić, ali ne i 'bombu' Zovića šest i pol minuta prije kraja utakmice (5:5).

Zatim, igrač više Juga. Ovaj put je pogodio Merkulov (6:5 točno 6 minuta prije kraja). Ivan Krapić je izborio peterac. Delić je neumoljiv (gornji lijevi kut gola Popadića – 6:6). Potom novi igrač više za Jug i opet ništa te 4:42 prije kraja prvi put vodi Jadran (Nikola Milardović – 6:7). Novi igrač više za Jug, ali opet ništa (Luka Lozina je pogodio gredu). Potom Lozina tuče, ali u Anića. Jadran je nakon toga tražio pogodak. Lopta je 'skliznula' Popadiću, veći dio nje, ali izgleda ne i cijela, bio je iza zamišljene gol crte. Jadran je 56 sekundi prije kraja izborio igrača više. Ivan Asić je pozvao minutu dogovora. Nije uspio Jadran, ali nije ni Loren Fatović u posljednjem napadu. Loptu je zgrabio Anić te je moglo početi slavlje Jadranaša, koji se mogu pohvaliti kako su dobili za europske bodove Mladost i Juga u njihovom domu.
Jug CO – Jadran Split 6:7
DUBROVNIK Bazen u Gružu. Gledatelja 600. Suci: Jaume Teixido (Španjolska) i Adrian Alexandrescu (Rumunjska). Delegat: Jaxques Racine (Švicarska).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Popadić (11 obrana), Macan (1), Fatović, Lončar (1), Čulina, Garcia, Lozina, Merkulov (2), Tomasović, Žuvela (1), Benić, Papanastasiou (1), Vukojević. Trener: Vjeko Kobešćak.
JADRAN SPLIT: Anić (7 obrana), Kunac, Zović (1), Krapić, Delić (1), Pejković (1), Power (1), Popović (1), Visković (1), Milardović, Bego, Kovačić, Podrug. Trener: Ivan Asić.
Igrač više: Jug CO 16/3, Jadran Split 8/5
Peterci: Jug CO, Jadran Split 2/1
Četvrtine: 2:1, 1:1, 2:2, 1:3

Semafor skupine 'B'
PREDZADNJE KOLO
Utorak, 23. travnja, Dubrovnik
: Jug CO - Jadran Split 6:7, srijeda, 24. travnja, Szolnok: Szolnoki Dozsa - BPM Sport Management, Berlin: Spandau 04 - HAVK Mladost, Pirej: Olympiacos - WASPO Hannover.

1. Jug CO (utakmica više) 29 bodova,
2. BPM Sport Management 26 bodova, 3. Olympiacos 24 boda, 4. Szolnoki 21 bod, 5. Jadran Split (utakmica više) 15 bodova, 6. WASPO Hannover 9 bodova, 7. HAVK Mladost 8 bodova, 8. Spandau 04 7 bodova.