VaterpoloVATERPOLSKA LIGA PRVAKA, 12. KOLO: SZOLNOKI VSK - JUG CO 10:7

ZAUSTAVLJEN NIZ JUGAŠA Nakon devet pobjeda i dva remija Gruž upisao prvi poraz

13. travnja 2019. - 22:56
Prvi poraz Jugaša u skupini europske Lige prvaka, međutim, teško će hrvatski prvak ostati bez pozicije broj jedan u skupini 'B' europske Lige prvaka. Dva kola prije kraja ima tri boda više od prvog pratitelja, BPM Sport Managementa, od kojeg je bolji međusobno, a do kraja ima dvije utakmice kod kuće, i to protiv otpisanih, splitskog Jadrana i njemačkog Spandaua 04.

Jedanaest utakmica je trajao sjajan niz Jugaša (devet pobjeda i dva remija). Kod Szolnokija, koji je pobjedom ostao u igri za plasmanom na završni turnir, vodio je u prvoj četvrtini s 2:1 te početkom druge četvrtine s 3:2. Potom je mađarski sastav napravio seriju 3:0 koju je prekinuo Marko Žuvela, a nakon nove serije domaćina od 3:0 bilo je jasno kako će teško Jug nastaviti svoj niz nepobjedivosti u najjačem europskom klupskom natjecanju.

Pri rezultatu 7:4 za domaćina Loren Fatović nije iskoristio peterac (promašio je okvrt gola), a odmah potom na drugoj strani Milan Aleksić je bio siguran realizator najstrože kazne te je nepunih pet minuta prije kraja treće četvrtine prvi put momčad Vjeka Kobešćaka imala četiri pogotka zaostatka (8:4).

Aleks Papanastasiou je svojim trećim pogotkom približio Juga na dva pogotka zaostatka šest i pol minuta prije kraja utakmice, ali je minutu poslije Gergo Zalanki svojim trećim pogotkom potpisao konačnih 10:7.

U drugoj skupini PRO Recco ima savršen učinak (dvanaest pobjeda - 36 bodova). Plasman na Final 8 osigurali su trenutno druga CNA Barceloneta (25 bodova) i treća AN Brescia (23 boda), koja ima utakmicu manje. Ferencvaros je četvrti s 19 bodova. Ima četiri boda više od ZF Egera i Dinama iz Moskve, koji dijele peto mjesto....

FOTO Luka Lozina (Jug CO) i Milan Aleksić (Szolnoki Dozsa) na Final 8 u Genovi 2018. godine
12. KOLO Szolnoki Dozsa - Jug CO 10:7
SZOLNOK Suci: Alessandro Severo (Italija) i Xavier Buch (Španjolska).
SZOLNOKI DOZSA: Nagy, Angyal, Batori (2), Zalanki (3), Jansik, Szatmari, Aleksić (3), Rašović (1), Szeghalmi, Lazić (1), Pethe, Teleki, Kardos. Trener: Živko Gocić.
JUG CROATIA OSIGURANJE: Popadić, Macan, Fatović (2), Lončar, Joković (1), Garcia, Lozina, Merkulov, Čulina, Žuvela (1), Benić, Papanastasiou (3), Vukojević. Trener: Vjeko Kobešćak.
Igrač više: Szolnoki Dozsa 8/1, Jug CO 10/3
Peterci: Szolnoki Dozsa 2/2, Jug CO 2/1
Četvrtine: 2:2, 4:2, 3:2, 1:1.
Pogledajte semafor skupine 'B'
SEMAFOR 12. kolo
Berlin:
Spandau 04 - Olympiacos 3:11 (Andro Bušlje i Paulo Obradović po jedan pogodak za Olympiacos), Busto Arsizio: BPM Sport Management - WASPO Hannover 12:7, Zagreb: HAVK Mladost - Jadran Split (u tijeku), Szolnok: Szolnoki Dozsa - Jug CO 10:7.

1. Jug CO 29 bodova,
2. BPM Sport Management 26 bodova, 3. Olympiacos 24 boda, 4. Szolnoki 21 bod, 5. Jadran Split (utakmica manje) 9 bodova, 6. WASPO Hannover 9 bodova, 7. HAVK Mladost (utakmica manje) 8 bodova, 8. Spandau 04 7 bodova.