VaterpoloVATERPOLSKA LIGA PRVAKA

10. KOLO Andro i Paulo 'izbušili' Szolnoki, Marko je i dalje 100 posto

17. ožujka 2019. - 07:28
Andro Bušlje i Paulo Obradović doprinjeli su s po dva pogotka 11:10 pobjedi Olympiacosa kod kuće protiv Szolnokija. Bušlje je za aktualnog prvaka Europe pogađao za vodstvo 10:9 (igrač više) te minutu i pet sekundi prije kraja utakmice kad je iz daljine naciljao za 11:9. Szolnoki, koji je europski prvak bio 2017., vodio je u Pireju s 5:2, zatim 6:5, 7:6 i 8:7. Obradović je s igračem više pogodio u drugoj četvrtini za 3:5, a nepune tri minute prije kraja treće četvrtine izjednačio je na 7:7.

Jug CO, jedina neporažena momčad skupine, devet pobjeda i jedan remi, matematički je u 10. kolu osigurao plasman na Final 8 jer četiri kola prija kraja ima 13 bodova više od četvrtog Szolnokija.

Skupina 'B', 10. kolo, petak, 15. ožujka, Dubrovnik: Jug CO - WASPO Hannover 18:7, subota, 16. ožujka, Pirej: Olympiacos - Szolnoki 11:10, Split: Jadran - Spandau 04 14:8, Busto Arsizo: BPM Sport Management - HAVK Mladost 12:9.

Poredak: 1. Jug CO 28 bodova, 2. BPM Sport Management 22 boda, 3. Olympiacos 18 bodova, 4. Szolnoki 15 bodova, 5. HAVK Mladost 8 bodova, 6. Jadran Split 9 bodova, 7. Spandau 04 7 bodova, 8. WASPO Hannover 6 bodova.

U 11. kolu, 27. ožujka, Jug CO je gost BPM Sport Managementa. Još igraju Szolnoki - Spandau 04, HAVK Mladost - Olympiacos, te WASPO Hannover - Jadran Split.
Bijač 100 posto
Marko BIjač je s PRO Reccom dobio kod kuće CNA Barcelonetu s 8:3 te i dalje ima stopostotni učinak u skupini 'A'. Deset utakmica - deset pobjeda - 30 bodova - deset bodova više od AN Brescie, koja je druga. CNA Barceloneta je treća s 19 bodova, koliko ima i četvrti Ferencvaros. Peti ZF Eger i šesti Dinamo Moskva imaju po 12 bodova, Steaua je predzadnja sa 6, dok je posljednja bez boda Crvena zvezda

20. travanj 2024 14:49