Sport Vaterpolo

VATERPOLSKO PRVENSTVO HRVATSKE

MLAĐI JUNIORI Korčulani dobili, razigravat će za polufinale!

Dobio je KPK u zadnjem kolu skupine 'B' Zadar 1952. sa 7:6, ostvario nakon dva poraza pobjedu, kojom je zauzeo treće mjesto u skupini te će u subotu prijepodne razigravati za prolaz u polufinale. Korčulanima će suparnik biti Mladost, koja je bila druga u skupini 'A' u kojoj je Jug CO sa sve tri pobjede osvojio prvo mjesto te se plasirao izravno u polufinale. Isto je u skupini 'B' uspjelo splitskom Jadranu, dok drugi tzv. četvrtfinalni par čine Primorje EB, drugoplasirani sastav skupine 'B' i Mornar BS, koji je bio treći u skupini 'A'.

Pobjednik KPK - Mladost će u polufinalu na splitski Jadran, a Jug CO čeka boljeg iz ogleda Primorje EB - Mornar BS.

Korčulani su bolje otvorili ogled odluke sa Zadranima u kojem im je i bod igrao za treće mjesto. Na poluvremenu su vodili s 5:2, ali Zadar 1952. je u pet minuta prije kraja izjednačio na 6:6. Minutu i po prije kraja Petar Tedeschi je svojim trećim pogotkom pogodio za konačnih 7:6. Dva pogotka za KPK postigao je Toni Mozara, a po jedan Marijan Duhović i Marin Čumbelić. Andrija Botica imao je 11 obrana. Još su pod vodstvom Emila Nikolića i Marjana Kosovića igrali Nikola Žuvela, Karlo Jurić, Vito Sardelić, Vito Favro, Viktor Antunović, Danijel Caktaš, Domagoj Čale, Franko Fabris i Jakov Bakarić.