VaterpoloVATERPOLO

JUNIORSKO PRVENSTVO HRVATSKE Sjajan početak Jugaša!

12. veljače 2019. - 21:42
Pobjedom protiv Primorja EB, koja u niti jednom trenutku nije dolazila u pitanje - 12:9 (4:2, 1:2, 5:1, 2:4), Jugaši su počeli nastup na završnom turniru juniorskog prvenstva Hrvatske, koji se 12. i 13. veljače igra u Gružu, a na kojem još nastupaju splitski Mornar BS i zagrebačka Mladost

Utakmicu je Jug CO otvorio vodstvom 2:0 (Marko Žuvela i Đivo Bobić, koji je bio strijelac i za 3:1). Kristijan Čulina i Leo Cukrov donijeli tri pogotka viška (5:2). Riječki sastav je uspio do kraja druge četvrtine smanjiti na samo pogodak zaostatka (5:4), ali nakon što je dobio treću četvrtinu s 5:1, Jug CO je prvi put, bilo je to pred kraj treće četvrtine, imao pet pogodaka viška (10:5). Tu najveću prednost imao je još dva puta u posljednjoj četvrtini (11:6 i 12:7)...

Pod vodstvom Veselina Đuha Jug CO je igrao u sastavu: Antonio Vukojević, koji je imao čak 14 obrana, Dorian Raguž, Boris Ivaniš, Leo Cukrov (1), Filip Kržić (3), Kristijan Čulina (4), Antonio Gavranić, Nikola Šimunović, Nikša Marković, Đivo Bobić (2), Marko Žuvela (2), Ivan Vukojević (1), Đino Franić i Luka Stahor. Jug CO je realizirao 4 od 9 igrača više, te peterac. Primorje EB je iskoristilo dva od tri peterca, te tri od osam igrača više. Noa Burburan s tri pogotka bio je prvi strijelac riječkog sastava.

U srijedu, 13. veljače, Jug CO prvo u 2. kolu igra s početkom u 11.50 sati protiv Mornara BS, a u posljednjoj utakmici prvenstva, koja počinje u 18.50 sati, suparnik im je Mladost.
24. travanj 2024 15:44