VaterpoloVATERPOLO

PRVA 'B' HL Nije uspio KPK što je uspio Bellevue Crodux

28. siječnja 2019. - 14:19
Nakon 2. kola Prve 'B' hrvatske lige na vrhu je Bellevue Crodux s dvije pobjede, KPK, Siscia i Opatija 1981. imaju polovičan učinak (pobjeda i poraz), Delfin, koji je bio slobodan u 1. kolu, ostvario je u 2. kolu 6:5 pobjedu kod kuće protiv Jadrana iz Kostrene, koji ima dva poraza. Osijek, koji je bio slobodan 2. kolo, na startu je poražen na Korčuli s 18:7.

Dubrovački prvo'be'ligaš je sezonu otvorio 13:6 pobjedom kod kuće protiv Opatije 1981., a u 2. kolu je Uu subotu s 9:6 slavio u Sisku protiv Siscie, dok je KPK na prvom gostovanju izgubio ove nedjelje u Rijeci od Opatije 1981. s 12:11.

Kapekaši su na Kantridi gubili s 1:0, zatim s 3:1, 4:3, 6:4 i 7:6. Prvi put su poveli minutu i pol prije kraja treće četvrtine s 8:7, te vodili 5 minuta i 49 sekundi prije kraja utakmice s 10:9. Minutu i pol prije kraja KPK je izjednačio na 11:11, ali nakon što je u idućem napadu domaćina, minutu i 7 sekundi do kraja, primio dvanaesti pogodak, nije uspio izjednačiti.

Junak pobjede Opatije 1981. bio je Sven Augustin, koji je postigao čak 7 pogodaka od čega svih pet pogodaka domaćina u prve dvije četvrtine.

2. KOLO Opatija 1981. - KPK 12:11 (2 : 1, 3 : 3, 3 : 4, 4 : 3)
RIJEKA
Bazeni Kantrida. Suci: Andrej Franulović i Luka Varga. Delegat: Aleš Blažić.
OPATIJA 1981.: Noa Olić, Dario Biščević, Marcel Latin, Stefan Vucelić, Karlo Bobić (2), Sven Augusti (7), Ivan Butorac, Noa Burburan, Mateo Saftić (1), Luka Saftić, Ian Petrić (2), Toni Smokvina, Niko Čubranić. Trener: Dražen Opala.
KPK: Davor Skokandić, Ante Radovanović, Vinko Radovanović, Toni Mozara (2), Frano Filippi, Marin Šegedin, Lovor Lozica (2), Leo Cukrov (3), Petar Tedeschi (1), Beris Peručić (2), Franko Fabris (1), Tin Fabris, Andrija Botica, Antonio Gavranić. Trener: Emil Nikolić.
Četvrtine: 2:1, 3:3, 3:4, 4:3.

U 3. kolu, 8. veljače, Bellevue Crodux dočekuje Delfin, a KPK je domaćin Siscii.
25. travanj 2024 11:10