VaterpoloVATERPOLO

NOVO IME, NOVA POBJEDA Bellevue Crodux krenuo po treću uzastopnu titulu, a četvrtu ukupno u Prvoj 'B' HL

19. siječnja 2019. - 19:11
Pobjedom u Gružu protiv Opatije 1981. s 13:6 vaterpolisti Bellevue Crodux-a krenuli su u obranu naslova prvaka Prve ‘B’ hrvatske lige. Prošle godine (sezone) treći put je bio najbolji u prvo'be'ligaškoj konkurenciji. Prvi put je tada vezao dva naslova. Najbolji je bio i 2017. godine, dok je prvi naslov osvojio 2012. godine. Bellevue je najuspješniji klub u povijesti Prve 'B' HL.

Igrački kadar u 2019. godini? Trener? Malo se toga promijenilo. Trener Marko Iveković na popisu od ukupno 27 igrača ima jednog igrača kojeg je ustupio Gusar (Toni Paskojević), te šestoricu iz Juga CO na dvojnu registraciju (Đivo Bobić, Boris Ivaniš, Nikša Marković, Zvonimir Perić, Ivan Špetić i Ilar Savinović). Potom su tu još Pavo Ljepopio, Antun Knez, Robert Soko, Ivio Bilić, Leo Bogdanović, Bruno Vranješ, Ivan Jurić, Emilio Tullio, Josef Hrošik, Toni Sambrailo, Miho Lončarić, Nikola Sršen, Maro Gigović, Luka Vrdoljak, Tihomil Vranješ, Ivan Perić, Dino Baralić, Nikola Čižek, Marin Martić i Ivo Brailo.

Sedam klubova broji Prva 'B' hrvatska liga 2019. godine. Osim Bellevuea, koji je u novu sezonu ušao s prezimenom – Crodux, te Opatije 1981., u njoj igraju ukupno dva kluba iz naše županije. Drugi je KPK. Zatim, tu su još Delfin iz Rovinja, Jadran iz Kostrene, Siscia iz Siska i Osijek.

KPK u 1. kolu dočekuje Osijek, a u 2. kolu, 26. siječnja, gost je Opatije 1981., dok Bellevue Crodux ide u Sisak.

Bellevue Crodux je pobjegao prvi put Opatiji 1981. u drugoj četvrtini, s tri pogotka u nizu poveo sa 4:1, ali je do poluvremena gost uspio uzvratiti na isti način. Međutim, u nastavku serija domaćina od šest pogodaka, te je bilo jasno kako će sva tri boda ostati u Gružu. Prvi pogodak pod novim imenom za dubrovačkog prvo'be'lligaša postigao je Toni Paskojević (na slici) iz peterca nakon minutu i 18 sekundi igre za vodstvo Bellevue Crodux-a 1:0.
1. KOLO Bellevue Crodux – Opatija 1981. 13:6
DUBROVNIK Bazen u Gružu. Suci: Mateo Jović i Ivan Matijević. Delegat: Nikola Curić.
BELLEVUE CRODUX: Ljepopio, T. Vranješ, Jurić, Paskojević (2), Bobić (2), Perić (1), Hrošik, Tullio (2), Bogdanović, Špetić (3), B. Vranješ, Lončarić (2), Knez, Gigović (1). Trener: Marko Iveković.
OPATIJA 1981.: Olić, Bišćević, Latin, Vucelić, Nemet, Augusti (3), Butorac, Burburan, M. Saftić (1), L. Saftić (1), Petrić (1), Smokvina. Trener: Danijel Kancijanić.
Četvrtine: 1:1, 3:3, 5:0, 4:2.

25. travanj 2024 12:36