Sport Vaterpolo

VATERPOLSKA LIGA PRVAKA, 6. KOLO: JUG CO - HAVK MLADOST 14:11

STO POSTO SU NAJBOLJI Raširio Popadić krila, Jugaši imaju na svom kontu svih 18 bodova!

Pljeskalo se Jugašima, koji su i dalje na stopostotnom učinku u skupini 'B'. Dobili su svih šest utakmica ove sezone. Nije im to rekord u najelitnijem europskom klupskom natjecanju. Znali su nanizati i više pobjeda. Do šeste ovogodišnje pobjede stigli su u ogledu sa zagrebačkom Mladosti u Gružu (14:11). Tri četvrtine je bilo vuci - potegni, kako i u prethodna tri ogleda ove sezone za zagrebačkim sastavom, ali u posljednjoj četvrtini uspio je Jug pobjeći, te osvojiti nova tri boda.

Sad sastav trenera Vjeka Kobešćaka ima (i dalje) pet bodova više od prvog pratitelja, BPM Sport Management, a čak deset od Mladosti, koja je ostala na četvrtom mjestu, prvoj poziciji koja ne donosi plasman na završni turnir budući među tri najbolja u skupini nije domaćin završnog turnira, WASPO Hannover, koji ima osiguran nastup na Final 8. Do uspjeha stigli su odličnom igrom u napadu, s dosta grešaka u obrani, ali dosta toga je ispravio odlični Toni Popadić. Jugov vratar je sve bolji i bolji.

Mladost je imala prvi napad u Gružu, ali nije pogledala prema golu Juga, koji je u svom prvom napadu tresao okvir gola (stativu je uzdrmao Lozina). Potom je na drugoj strani isto uspio Petković, koji je pokušao lob udarcem prevariti Popadića (lopta je sjela na vratnicu). Uslijedila je kontra Jugaša, Fatović jedan na jedan s Marcelićem, ali i on trese okvir gola. Srećom po domaćina lopta se od vratnice odbila do Papanastasioua, koji je spretniji te je Jug CO poveo s 1:0. Petković je odmah izjednačio. Realizirao prvu situaciju s igračem više Mladosti, a Merkulov je odmah vratio prednost domaćina. Prekrasnim potezom je prevario baš sve, iznenadio ih, te zaslužio pljesak s tribina. Nakon toga pljesak su zaslužili vratari, prvo Popadić, a potom Marcelić. Mladost je izjednačila preko Radua, ali opet kratko gost nije bio u minusu. Papanastasiou je realizirao igrača više za 3:2. Mladost zatim ima igrača više: Popadić - Kharkov 1:0. Nakon kornera novi igrač više za Mladost. Sad je Popadić – Kharkov 1:1, tj. Jug CO – Mladost 3:3. U posljednjoj minuti prve četvrtine Jug je izigrao Mladost s igračem više, ali Benić nakon asistencije Garcie nije uspio dobiti dvoboj s Marcelićem. Međutim, odbijenu loptu su osvojili Jugaši, te su dobili novih 30 sekundi za napad (Marcelić je 12 sekundi prije prvog odmora zaustavio pokušaj Fatovića).

Početkom druge četvrtine Jug je zapucao igrača više, a Mladost preko Čaglja stigla do prve prednosti (3:4). Nakon prekršaja u napadu Jugaša, novi pogodak Mladosti. Buljubašić je odlično uposlio Kharkova, koji je neumoljiv desne strane (3:5). Buljubašić je zaradio drugo isključenje, a Garcia prvi put pogodio (4:5). Zatim vratari: Marcelić – Popadić – Marcelić – stativu trese Mladost – Marcelić – Popadić. Nakon bloka Mladosti, Merkulov u novom napadu Juga pogađa za 5:5. Kharkov je minuti i 20 prije kraja druge četvrtine opet sjajan, te Mladost opet vodi (5:6). Brz je opet Jug. Izborio je igrača više, a Joković pogodio za 6:6. Garcia je presjekao napad s igračem više Mladosti u posljednjim sekundama druge četvrtine.

Peterac je izborio Jug na početku treće četvrtine, točnije Lončar, a realizirao ga je Fatović (7:6). Radu je izborio igrača više za Mladost (drugo isključenje Macana), ali je Popadić dva puta sjajan. Nakon tri minute igre Benić s igračem više pogađa za 8:6. Herceg zatim prekida post Mladosti, koja je gotovo šest minuta bila bez pogotka (8:7). Jug potom ne koristi igrača više. Petković je minutu i pol prije kraja četvrtine naciljao iz daljine za izjednačenje (8:8). Mladost je ostala bez Buljubašića minuti i pol prije kraja treće, a Jug s igračem više nakon akcije Garcia – Fatović stigao do prednosti (9:8), koju je nakon prekršaja Mladosti u napadu, Lozina podigao na 10:8. Radu sa zvukom sirene, s igračem više, vraća Mladost na samo pogodak zaostatka uoči posljednje četvrtine.

Jug je šest minuta prije kraja prvi put na plus tri (12:9): Joković je prvi pogodio u posljednjoj četvrtini, a potom Garcia zaključio sjajno polukontru. Ćuk postiže s igračem više deseti pogodak za Mladost. Nakon niza grešaka, s jedne i druge strane, kad je Papanastasiou pogodio za 13:10, bilo je to dvije minute i 20 prije kraja, bilo je jasno kako sva tri boda ostaju u Gružu. Do kraja utakmice prvo pogodak Mladosti - Petković s igračem više (treće isključenje Benića) za 13:11. Potom Juga – Garcia s igračem više (treće isključenje Ćuka) za 14:11. Točno 43 sekunde prije kraja utakmice, kad je pogodio Jugov kapetan, ugasio se veliki semafor, te su do kraja vrijeme odbrojavali mali semafori. Rezultat se nije mijenjao.

6. KOLO Jug CO - HAVK Mladost 14:11
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Gledatelja 300. Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska) i Georgios Stavridis (Grčka). Delegat: Gianni Lonzi (Italija).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Popadić (12 obrana), Macan, Fatović (2), Lončar, Joković (2), Garcia (3), Lozina (1), Merkulov (2), Čulina, Žuvela, Benić (1), Papanastasiou (3), Vukojević. Trener: Vjeko Kobešćak.
HAVK MLADOST: Marcelić (11 obrana), Radu (2), Miloš, Čagalj (1), Ćuk (1), Petković (3), Herceg (1), Lazić, Bajić, Biljaka, Buljubašić, Kharkov (3), Jurlina. Trener: Zoran Bajić.
Igrač više: Jug CO 11/6, HAVK Mladost 10/5
Peterci: Jug CO 1/1, HAVK Mladost
Četvrtine: 3:3, 3:3, 4:3, 4:2.
SKUPINA 'B' Jug svih 18
Rezultati 6. kola, Busto Arsizio: BPM Sport Management - Spandau 04 8:6, Pirej: Olympiacos - Jadran Split 13:7 (Andro Bušlje 1 pogodak za Olympiacos, Paulo Obradović se nije upisao u strijelce), Szolnok: Szolnoki - WASPO Hannover 10:10, Dubrovnik: Jug CO - HAVK Mladost 14:11.

1. Jug CO 18 bodova, 2. BPM Sport Management 13 bodova, 3. Olympiacos 11 bodova, 4. HAVK Mladost 8 bodova, 5. Szolnoki 6 bodova, 6. Spandau 04 4 boda, 7. Jadran Split 3 boda, 8. WASPO Hannover 3 boda.

Raspored 7. kola, igra se 23. siječnja, Dubrovnik: Jug CO - Olympiacos, Szolnok: Szolnoki - HAVK Mladost, Busto Arsizio: BPM Sport Management - Jadran Split, Berlin: Spandau 04 - WASPO Hannover.

Naslovnica Vaterpolo
HtmlNoArticles

Popovići danas bez vode

Zbog interventnih radova na vodovodnoj mreži, danas 21. siječnja 2019. godine, od 08:00 do 11:00 sati biti bez o...