VATERPOLSKA LIGA PRVAKA: JUG CO - BPM SPORT MANAGEMENT 9:8

U GRUŽU STOP ZA BPM SPORT MANAGEMENT Sad je samo Jug CO bez greške!

Jug CO – BPM Sport Management 9:8
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Gledatelja 300. Suci: Benjamin Mercier (Francuska) i Gyorgy Kun (Mađarska). Delegat: Andrey Constantinov (Bugarska).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Popadić (10 obrana), Macan, Fatović (1), Lončar, Joković (2), Garcia (2), Lozina (2), Merkulov (1), Čulina, Žuvela, Benić (1), Papanastasiou, Vukojević. Trener: Vjekoslav Kobešćak.
BPM SPORT MANAGEMENT: Lazović (6 obrana), Dolce, Damonte, Alesiani, Fondelli, Di Somma (2), Drašović (1), Bruni, Mirarachi, Luongo (4), Casasola (1), Valentino, Nicosia. Trener: Marco Salvadorr Baldineti.
Igrač više: Jug CO 8/5, BPM Sport Management 10/4
Peterci: Jug CO 1/1, BPM Sport Management 2/2
Četvrtine: 3:5, 4:0, 1:2, 1:1.

Ostala su sva tri boda u Gružu. Jug CO je i dalje stopostotan, ali se sad jedini može s time pohvaliti. Slavio je u ogledu jedina dva sastava sa stopostotnim učinkom u prva tri kola. Zaustavio seriju, iznenađujuću, BPM Sport Managementa.

Jug je prvi put poveo 3 minute i 37 sekundi prije kraja druge četvrtine pogotkom Mara Jokovića (6:5). Primio je pet pogodaka u prvoj četvrtini. Previše. Talijanska momčad je vodila s 1:0, 3:1 i 5:3. U drugoj četvrtini zaključao je domaćin svoja vrata, a s druge strane postigao četiri pogotka. Taj napadački učinak u drugih osam minuta počeo je i zaključio Luka Lozina. Gosti su postili u napadu 10 minuta i 41 sekundu. Nakon toga su postigli još jedan pogodak te izjednačili. Jug je postio 9 minuta i 9 sekundi. Kapetan Xavi Garcia je pogodio za 8:7 minutu i 23 sekunde prije kraja treće četvrtine.

U posljednjoj četvrtini je talijanska momčad izjednačila na 8:8. Loren Fatović je iz peterca ponovno vratio domaćina u prednost. Pamtit će se tri minute i 22 sekunde prije kraja prilika Luke Lončara, koji je okrenuo sve i okrenuo se u dva metra, ali je priliku da Jug ode na plus dva zapucao u Dejana Lazovića. Pamtit će se i obrana Tonija Popadića na ulasku u posljednju četvrtinu. Jug CO nakon nje nije iskoristio napad, BPM Sport Managment se obranio, te 23 sekunde prije kraja, nakon minute dogovora, krenuo u napad po izjednačenje. Jugaši im nisu dozvolili da upute udarac prema golu.

Suci Benjamin Mercir i Gyorgy Kun - loši. Baš loši.
SKUPINA 'B'
Utorak, 4. prosinca, Split: Jadran Split – WASPO Hannover 15:10, srijeda, 5. prosinca, Berlin: Spandau 04 – Szolnoki 9:9, Pirej: Olympiacos – HAVK Mladost 13:8, Dubrovnik: Jug CO – BPM Sport Management 9:8.

1. Jug CO 12 bodova,
 2. BPM Sport Management 9 bodova, 3. HAVK Mladost 7 bodova, 4. Olympiacos 7 bodova, 5. Szolnoki 4 boda, 6. Jadran Split 3 boda, 7. WASPO Hannover 2 boda, 8. Spandau 04 1 bod.

U 5. kolu, 19. prosinca, Jug CO je gost WASPO Hannovera.

Naslovnica Vaterpolo
HtmlNoArticles

MJESEC IZ SNOVA Dubrovnik dobio i šestu

Nastavili su košarkaši Dubrovnika pobjednički niz. Pobjeda kod kuće protiv splitskog Universitasa u 10. kolu Prv...