VaterpoloVATERPOLSKA LIGA PRVAKA, 3. KOLO: JUG CO - SZOLNOKI 8:7

JUGAŠI NA VRHU Merkulov pogodio za pobjedu, pa je sačuvao krađom lopte

22. studenog 2018. - 01:39
Jugaši su na maksimalnom učinku u skupini 'B' europske lige prvaka i na vrhu tablice. Nakon Spandaua 04, splitskog Jadrana, sad su dobili i mađarski Szolnoki

OD POČETKA DO KRAJA Joković i Papanastasiou su pogodili s igračem više, Jug CO je iskoristio dvije od tri brojčane prednosti, a kako je znao sačuvati svoju mrežu, imao je vrlo brzo 2:0. Zalanki je prekinuo niz domaćina, ali Benić je neumoljiv kad su snage u bazenu bile izjednačene, te je opet Jug CO na plus dva (3:1). Nakon toga su Jugovi navijači 'kidali vene' nakon promašaja Garcie, Lozine, te Lončara. Srećom, Popadić je imao nekoliko obrana, te Szolnoki nije uspio izaći iz minusa. Lončar je realizirao kontru za 4:2 nakon što je Batori doveo Szolnokija opet na pogodak zaostatka. Zalanki je pogodio za 4:3 na semaforu, te minut i sekundu prije kraja druge četvrtine za 4:4. Nepravedno bi bio ne spomenuti nekoliko odličnih intervencija Nagyja, vratara Szolnokija.

Gosti su u nastavku nastavili niz, te je sad Jug bio taj koji je hvatao zaostatak. Merkulov je imao odgovor na pogodak Prlainovića, Fatović na pogodak Batoria, a Papanastasiou početkom posljednje četvrtine na pogodak Aleksića, kojim je Szolnoki kraj treće dočekao s prednošću 7:6. Joković potom zatresao okvir gola, Popadić prije i poslije tog udarca nije dozvolio gostima novi pogodak.

Merkulov je dvije minute i 22 sekunde pogodio za 8:7, prvo vodstvo u nastavku Juga, koji je prije toga prokockao kontru, pa igrača više. Nakon pogotka Merkulova gosti su uzdrmali vratnicu, ali Jug nije uspio prevariti Nagyja minutu i pol prije kraja. Ali, brani s druge strane i Popadić, te je Jug imao drugu priliku za plus dva, i to je izborio 57 sekundi igrača više, ali Nagy 33 sekunde do kraja brani udarac Papanastasioua. Gocić, trener Szolnokija, zatražio je minutu dogovora nakon čega je njegova momčad krenula u napad po izjednačenje, ali nije uspjela. Točnije, Merkulov je ukrao loptu, pobjegao te su sva tri boda ostala u Gružu.
Jug CO – Szolnoki 8:7
DUBROVNIK Bazen u Gružu. Gledatelja 500. Suci: Sergey Naumov (Rusija) i Radoslaw Koryzna (Poljska).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Popadić, Macan, Fatović (1), Lončar (1), Joković (1), Garcia, Lozina, Merkulov (2), Žuvela, Kržić, Benić (1), Papanastasiou (2), Vukojević. Trener: Vjekoslav Kobešćak.
SZOLNOKI: Nagy, Angyal, Batori (2), Zalanki (3), Jansik, Szatmari, Aleksić (1), Rašović, Prlainović (1), Lazić, Kis, Teleki, Kardos. Trener: Živko Gocić.
Igrač više: Jug CO 15/4, Szolnoki 8/5
Četvrtine: 3:1, 1:3, 2:3, 2:0.
Srijeda, 5. prosinca - derbi u Gružu!
SEMAFOR 3. kolo
Utorak, 20. studenog:
Jadran Split - HAVK Mladost 10:12, srijeda, 21. studenog: Jug CO - Szolnoki 8:7, Olympiacos - Spandau 04 11:4, WASPO Hannover - Verona SM 10:11.