VaterpoloPRVENSTVO DUBROVAČKIH KUPALIŠTA U VATERPOLU

DIVLJA LIGA Izbjegli se prvak i doprvak

8. kolovoza 2018. - 12:09

Prvak FUN H2O Mlini je osigurao prvo mjesto u skupini 'A', a doprvak Elita u skupini 'B'. Zadnje kolo u skupinama 'A' i 'B' odlučit će tko će biti drugi, tj. tko će biti prvaku odnosno doprvaku suparnik u četvrtfinalu (prvak  doprvak se osvajanjem prvog mjesta u skupinama 'A' i 'B' ne mogu sastati prije zadnjeg dana)...

Crvene stijene Orašac su, kao i prošle godine, opet ugostile Divlju ligu. Počastile sve goste, sudionike turnira 2. kola u skupinama 'A' i 'B'. Nisu uspjele na kraju iznenaditi Elitu u utakmici koja je odlučivala o pobjedniku skupine 'B'. Ogled između Elite i Crvenih stijena Orašac bio je koplje iznad drugih utakmica. Baš se imalo što vidjeti. Puno sjajnih poteza. Tomislav Rudinica je bio sjajan. Pet pogodaka je ugradio u uspjeh Elite.

Prva utakmica 2. kola skupine 'B' između Palacea i Luke Čilipi bila je neizvjesna. Vlaho Kljunak je sve odlično napravio u zadnjem napadu Luke Čilipi, ali njegov završni udarac nije završio iza leđa Petra Sambraila, te je ostalo 3:3. Prvi i jedni pogodak u prvom poluvremenu postigao je Palace (Maroje Brunsko minutu i 36 sekundi prije kraja druge četvrtine). U trećoj poveo je Palace s 2:0, a nakon toga tri pogotka u nizu Luke Čilipi Palace je izjednačio na 3:3 42 sekunde prije kraja četvrte četvrtine. Palace je bolje izvodio četverce, te će biti ispred Luke Čilipi ako na kraju budu bodovno poravnati.

U skupini 'A' čak 25 pogodaka FUN H2O Mlini protiv Batahovine, koja je povela s 1:0. Nakon tog prvog pogotka na utakmici, kojeg je postigao Leon Kožul, s klupe Batahovine se čulo: 'Prekid! Prekid! Bježmo doma dok nije kasno'. Navijači FUN-a su odradili svoje najudaljenije gostvanje u povijesti. Dva i pol sata im je trebalo iz Mlina do Orašca.

Vila Šeherezada je u prvoj utakmici protiv Betule Danče vodila sa 16:0. Dančari su dvije sekunde prije kraja postigli jedini (počasni) pogodak.

Glavni turnir, skupina 'A', 2. kolo

Betula Danče – Vila Šeherezada 1:16

ORAŠAC Sudac: Marko Matijević
BETULA DANČE: Vlaho Grbić, Josip Ćurlin, Domagoj Poljak, Antun Stahor, Domagoj Daničić (1), Vid Katić, Srđ Katić (1), Mihovil Španja.
VILA ŠEHEREZADA: Olaf John, Boško Perić, Bruno Kontić, Toni Vukojević (1), Toni Škurla, Ante Vidović, Ruben Legaz (3), Ado Čustović (3), Pero Sjekavica (2), Marko Bautović (1), Đivo Lukačević (1), Mihovil Španja (2), Orsat Milić (3), Mateo Konsuo. Voditelj: Nikola Bogdanović.
Četvrtine: 0:5, 0:3, 0:5, 1:3.

FUN H2O Mlini – Batahovina 25:6
FUN H2O MLINI: Pavo Ljepopio, Maro Martić (1), Mihael Crnčević, Nikola Grbić (1), Maro Kuzman (2), Maroje Mišić (3), Amer Čamo, Antonio Sentić (5), Maro Dabelić (1), Mato Miloslavić (5), Lino Glavočić (2) Stjepan Desin, Đivo Zec, Vedran Kuzman (5). Voditelj: Nikša Masar, pomoćnik: Mario Vlašić.
BATAHOVINA: Davor Lopin, Leon Kožul (4), Frano Kordić, Karlo Gabrieri, Mateo Crnčević (1), Ado Bijedić, Roko Milina, Miran Bajramović, Goran Komlenac (1), Dominik Glavinić, Kan Bijedić.
Četvrtine: 6:1, 6:2, 7:1, 6:2.

Poredak: 1. FUN H2O Mlini 6 bodova (37:13), 2. Vila Šeherezada 3 boda (23:13), 3. Batahovina 3 boda (14:31), 4. Betula Danče bez boda (7:24).

Glavni turnir, skupina 'B', 2. kolo

Luka Čilipi – Palace 3:3

LUKA ČILIPI: Vlaho Bošković, Ivo Paškov, Hrvoje Kljunak, Mato Kocelj (2), Vlaho Kljunak, Matija Drobac, Bartol Braica, Pavo Arbulić (1).
PALACE: Petar Sambrailo, Maro Bjelokosić, Ognjen Dabelić, Marijo Rašica (1), Maroje Brunsko (1), Toni Pavlić, Jasmin Jaganjac, Jadran Bijelić (1), Marko Butigan, Haris Zelentrović, Miho Prkačin, Ivan Dabelić.
Četvrtine: 0:0, 0:1, 2:1, 1:1 / četverci 1:3 (rezultat na četverce uzima se u obzir u slučaju istog bodovnog učinka na kraju natjecanja u skupini)

Crvene stijene Orašac – Elita 5:8
CRVENE STIJENE ORAŠAC: Maroje Vukić, Matija Lončar (1) Mislav Gašpar (3), Željko Bjelobaba, Davor Rakiđija, Toni Peraić, Jakov Buratović, Pero Gvozdenica (1), Vlaho Jemin, Marko Lučić, Josip Zlošilo, Lukša Kirola. Voditelj: Nikola Zlošilo.
ELITA: Miro Boroje, Božo Lujo, Boris Agatić, Tomislav Rudinica (5), Jakša Matušić, Miho Klaić (1), Ante Režić, Ivica Nikolić, Ivica Plečaš, Goran Milić (1), Mirko Ivandić (1), Maro Roko, Pero Memed, Bartul Bosnić.
Četvrtine: 0:1, 2:4, 1:1, 2:2.

Poredak: 1. Elita 6 bodova (21:8) 2. Crvene stijene Orašac 3 boda (14:10), 3. Palace 1 bod (5:12), 4. Luka Čilipi 1 bod (6:16).

SRIJEDA U CAVTATU
U srijedu, 8. kolovoza, u Cavtatu se igraju utakmice 2. kola u skupinama 'C' i 'D'. Program, 16.30 sati: Kokoti - Plaža ispod Petke, 17.20 sati: Kolorina - Lozica, 18.10 sati: Kamen Mali - Porporela, 19 sati: Turčin Danče - PVG Gruški mul.

Poredak skupina 'C': 1. Kamen Mali 3 boda (17:3), 2. Kokoti 3 boda (10:7), 3. Porporela bez boda (7:10), 4. Plaža ispod Petke bez boda (3:17).

Poredak skupina 'D': 1. PVG Gruški mul 3 boda (17:3), 2. Turčin Danče 3 boda (11:1), 3. Lozica bez boda (1:11), 4. Kolorina bez boda (3:17)

19. travanj 2024 01:48