VaterpoloVATERPOLO

SVJETSKA LIGA Hrvatska za peto, Mađarska i Crna Gora za prvo

23. lipnja 2018. - 03:32

Nakon poraza u četvrtfinalu od domaćina, Mađarske, na peterce, Hrvatska je u Budimpešti dobila reprezentaciju SAD-a s 10:7 te će posljednjeg dana završnog turnira Svjetske vaterpolske lige, u subotu, 23. lipnja, igrati za peto mjesto protiv Australije, koja je u drugoj utakmici razigravanja za poredak od 5. do 8. mjesta dobila Kazahstan s 15:11.

Hrvatska je pobjedu protiv Amerikanaca, koji su bili bolji prije dva dana u skupini s 11:10, izborila u sastavu: Bijač, Benić (1), Fatović, Krapić (1), Miloš (2), Buljubašić (1), Vukičević, Bušlje (1), Bašić, Vrlić (1), Šetka (1), Garcia (2) te Marcelić, koji je imao 9 obrana.

Za naslov pobjednika borit će se Mađarska i Crna Gora, dok će za treće mjesto igrati Japan i Španjolska. Mađarska je u polufinalu s 11:9 dobila Japan, koji je vodio s 5:2 na poluvremenu te 6:3 početkom treće četvrtine, dok je Crna Gora s 10:8 bila bolja od Španjolske.