VaterpoloVATERPOLO

ZAVRŠNI TURNIR Jučer finale SP-a, danas četvrtfinale Svjetske lige!

21. lipnja 2018. - 02:43

Poraz Hrvatske u posljednjem, 3. kolu, skupine 'B' završnog turnira Svjetske lige. Bolja je bila s 11:10 reprezentacija SAD-a te je zauzela treće mjesto u skupini i u četvrtfinalu će igrati s drugoplasiranim sastavom skupine 'A', a to je domaćin, Mađarska, koja je s 12:9 poražena od Crne Gore u 2. kolu. Amerikanci su pobjednici skupine 'B', druga je Španjolska, a sa četvrte pozicije u četvrtfinale ulazi Kazahstan. U skupini 'A' iza Crne Gore i Mađarske su na trećem mjestu Australija, dok je četvrti Japan.

Hrvatska je u utakmici u kojoj je pobjedom mogla olakšati put u četvrtfinalu zaostajala u četiri navrata četiri pogotka razlike (2:6, 3:7, 4:8 i 6:10). Vratar SAD-a McQuinn Baron je imao 15 obrana, gotovo četiri puta više od hrvatskih vratara (Marko Bijač u prve dvije četvrtine tri, a u nastavku Ivan Marcelić jednu). Hrvatska je četiri minute prije kraja stigla na pogodak zaostatka (10:11), ali do kraja nije uspjela postići jedanaesti pogodak.

Ante Vukičević i Josip Vrlić su postigli po dva pogotka u porazu od SAD-a, a po jedan Hrvoje Benić, Loren Fatović, Ivan Krapić, Anđelo Šetka i Xavi Garcia. Hrvatska je realizirala 4 od 11 situacija s igračem više, a SAD 4 od 7. Naši nisu iskoristili peterac za razliku od Amerikanaca.