VaterpoloVATERPOLO

TRIGLAV REGIONALNA LIGA Igrali protiv Budve, mislili na Bresciju

10. ožujka 2018. - 21:26

Uspješno je Jug CO riješio i 16. zadatak u Triglav Regionalnoj ligi. U Gružu je dobio pretposljednju Budvu te ima svih 48 bodova na svom kontu.

Prvo smo čekali kad će Jug postići prvi pogodak jer nije išlo na početku. Čak tri igrača više nije iskoristio te je 'nebo u Gružu' parao glas Vjeka Kobešćaka. Dočekali smo taj prvi pogodak 52,5 sekunde prije kraja prve četvrtine. Xavi Garcia je raspalio svom snagom s 5,6 metara te pogodio. Nakon toga smo čekali kad će Budva postići prvi pogodak. Dočekali smo nakon 14 minuta, 23 sekunde i 9 desetinki igre. Tada je Srđan Vuksanović iskoristio prvog igrača više za goste, isključen je bio od Jugaša Viktor Rašović te je prevario Marka Bijača.

Između prvog pogotka Juga i prvog pogotka Budve vidjeli smo još dva pogotka. Vicenzo Renzuto je realizirao kontru 9,1 sekundi prije kraja prve četvrtine za 2:0, a 2:16 prije kraja druge četvrtine isto je uspio Kristijan Čulina za 3:0.

Tri minute i 28 sekundi prije kraja, pri rezultatu 12:6 za Jug CO, Kobešćak je pozvao minutu odmora te promijenio vratara. Marka Bijača je zamijenio Ivan Jurišić, kojem je to bio debi za prvu momčad. U tom trenutku su u bazenu u kapici Jug CO bila dva mlađa juniora (Jurišić i Luka Stahor) te dva juniora (Kristijan Čulina i Marko Žuvela).

Kobešćak nije ni uvrstio u sastav Lorena Fatovića i Mara Jokovića. Odmorio ih je uoči super važne europske srijede. U Gruž stiže Brescia, izravni suparnik u borbi za mjesta koja vode na završni turnir najelitnijeg klupskog natjecanja. Jugaši su u zadnja dva kola popravili dojam u Euroligi. Pobjede protiv Olympiacosa kod kuće te OSC-a u gostima vratile su mir, ali im je i dalje svaka utakmica 'biti ili ne biti' jer su previše toga prosuli u prvih sedam kola (tri poraza u gosima - Dinamo Moskva, Brescia i Olympiacos te jedan remi kod kuće - Barceloneta).

Utakmica 10. kola skupine 'A' europske Lige prvaka između Jug CO i Brescie igra se u Gružu, u srijedu, 14. ožujka s početkom u 18.30 sati.

Jug CO – Budva 13:6
DUBROVNIK Bazen u Gružu. Gledatelja 100. Suci: Nikola Gašpardi (Korčula) i Jovan Kontić (Kotor). Delegat: Milan Grbin (Korčula).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (5 obrana), Macan, Čulina (1), Lončar (2), Stahor (1), Garcia (3), Ivanković, Rašović, Renzuto (2), Pavličević, Benić (2), Lozina (2), Jurišić (1 obrana), Žuvela. Trener: Vjeko Kobešćak.
BUDVA: Kralj (8 obrana), Manojlović, S. Ćetković (1), Vuksanović (2), Mitrović (1), Yasuke (1), Adžić, N. Dragović, Vujašević (1), Popović, P. Ćetković, Korać, Krivokapić, D. Dragović. Trener: Vido Lompar.
Igrač više: Jug CO 9/3, Budva 4/1
Peterci: Jug CO 1/1, Budva
Četvrtine: 2:0, 2:2, 5:3, 4:1

25. travanj 2024 07:21