VaterpoloVATERPOLO

KVALIFIKACIJE SVJETSKE LIGE Bravo Hrvatska, svjetski prvaci u Moskvi potvrdili prvo mjesto!

13. veljače 2018. - 20:35

Hrvatska je stigla do cilja kolo prije kraja. Plasirala se na završni turnir Svjetske lige, koji se igra od 18. do 23. lipnja. Drugi put je očitala u kvalifikacijama lekciju Rusima. U Zadru je bilo 14:4, a sad usred Moskve 17:9. Ništa bolje nije prošla ni Njemačka, preostali sudionik skupine 'B'. Nju su naši vaterpolisti razbili s 13:4 usred Njemačke, u Krefeldu, prije mjesec dana, a s njom igraju u Slavonskom Brodu, 10. travnja.

U Moskvi je bio egal prvih deset minuta. Početkom druge četvrtine Rusija je izjednačila na 5:5, a naši tada ubacili u petu brzinu te početkom treće četvrtine imali plus pet (10:5). Anđelo Šetka se vratio u reprezentaciju nakon ozljede. Zaigrao prvi put nakon finala Svjetskog prvenstva u Budimpešti i taj svoj povratak okrunio s pet pogodaka. Po jedan manje postigli su Loren Fatović i Xavi Garcia. Prvi je realizirao dva, a drugi jedan peterac.

Na kraju zanimljivost, bila je ovo jubilarna 50. utakmica Hrvatske i Rusije te 31. pobjeda naših. Dvije utakmice su završile bez pobjednika, a sedamnaest puta je slavila Rusija, međutim, zadnjih 15-ak godina niti jednom.

Ivica Tucak iz Moskve vodi reprezentaciju u Split na kvalifikacijski turnir novog natjecanja, LEN Europa kupa. Grčka, Srbija, Nizozemska i Malta su suparnici. Hrvatska će biti jača: Maro Joković, Andro Bušlje

Rusija – Hrvatska 9:17
MOSKVA Olimpijski bazen. Gledatelja 700. Suci:  Michiel Zwart (Nizozemska) i Mihai Balanescu (Rumunjska). Delegat: Richard Papazian (Francuska).
RUSIJA: Fedotov (3 obrane), Kiselev, Odintsov (1), Dereviankin, Koptsev, Kharkov (1), Merkulov (2), Nagaev, Bychkov (2), Kholod, Lisunov (2), Shepelev 1, Ivanov (2 obrane). Izbornik: Sergey Evstigneev.
HRVATSKA: Bijač (11 obrana), Macan (2), Fatović (4), Lončar, Zović (1), Buljubašić, Vukičević, Benić, Marinić Kragić (1), Vrlić, Šetka (5), Garcia (4), Marcelić (2 obrana). Izbornik: Ivica Tucak.
Igrač više: Rusija 8/4, Hrvatska 10/8
Peterci: Rusija -, Hrvatska 3/3
Četvrtine: 4:4, 1:5, 3:4, 1:4.

19. travanj 2024 17:35