Sport Vaterpolo

VATERPOLO

KVALIFIKACIJE SVJETSKE LIGE Bravo Hrvatska, svjetski prvaci u Moskvi potvrdili prvo mjesto!

VATERPOLO

Hrvatska je stigla do cilja kolo prije kraja. Plasirala se na završni turnir Svjetske lige, koji se igra od 18. do 23. lipnja. Drugi put je očitala u kvalifikacijama lekciju Rusima. U Zadru je bilo 14:4, a sad usred Moskve 17:9. Ništa bolje nije prošla ni Njemačka, preostali sudionik skupine 'B'. Nju su naši vaterpolisti razbili s 13:4 usred Njemačke, u Krefeldu, prije mjesec dana, a s njom igraju u Slavonskom Brodu, 10. travnja.

U Moskvi je bio egal prvih deset minuta. Početkom druge četvrtine Rusija je izjednačila na 5:5, a naši tada ubacili u petu brzinu te početkom treće četvrtine imali plus pet (10:5). Anđelo Šetka se vratio u reprezentaciju nakon ozljede. Zaigrao prvi put nakon finala Svjetskog prvenstva u Budimpešti i taj svoj povratak okrunio s pet pogodaka. Po jedan manje postigli su Loren Fatović i Xavi Garcia. Prvi je realizirao dva, a drugi jedan peterac.

Na kraju zanimljivost, bila je ovo jubilarna 50. utakmica Hrvatske i Rusije te 31. pobjeda naših. Dvije utakmice su završile bez pobjednika, a sedamnaest puta je slavila Rusija, međutim, zadnjih 15-ak godina niti jednom.

Ivica Tucak iz Moskve vodi reprezentaciju u Split na kvalifikacijski turnir novog natjecanja, LEN Europa kupa. Grčka, Srbija, Nizozemska i Malta su suparnici. Hrvatska će biti jača: Maro Joković, Andro Bušlje

Rusija – Hrvatska 9:17
MOSKVA Olimpijski bazen. Gledatelja 700. Suci:  Michiel Zwart (Nizozemska) i Mihai Balanescu (Rumunjska). Delegat: Richard Papazian (Francuska).
RUSIJA: Fedotov (3 obrane), Kiselev, Odintsov (1), Dereviankin, Koptsev, Kharkov (1), Merkulov (2), Nagaev, Bychkov (2), Kholod, Lisunov (2), Shepelev 1, Ivanov (2 obrane). Izbornik: Sergey Evstigneev.
HRVATSKA: Bijač (11 obrana), Macan (2), Fatović (4), Lončar, Zović (1), Buljubašić, Vukičević, Benić, Marinić Kragić (1), Vrlić, Šetka (5), Garcia (4), Marcelić (2 obrana). Izbornik: Ivica Tucak.
Igrač više: Rusija 8/4, Hrvatska 10/8
Peterci: Rusija -, Hrvatska 3/3
Četvrtine: 4:4, 1:5, 3:4, 1:4.