VaterpoloVATERPOLO

PRVA 'B' HL Kapelaši odlično otvorili derbi, ali nisu uspjeli prekinuti niz Bellevuea!

10. veljače 2018. - 15:36

Nastavio je Bellevue svoj niz. Četvrta utakmica – četvrta pobjeda te je i dalje na vrhu, jedini s maksimalnim učinkom. U 4. kolu dobio je u Gružu KPK s 13:11 (2:4, 3:4, 5:2, 3:1). Korčulanski prvo'be'ligaš je odigrao utakmicu manje od dubrovačkog. Ima pobjedu i dva poraza.

Početkom druge četvrtine mirisalo je na iznenađenje u Gružu. KPK je vodio sa 6:2. Na poluvremenu je momčad Emila Nikolića imala tri pogotka prednosti (8:5). Početkom treće četvrtine još jednom plus tri (9:6), a potom zicer za 10:7, ali kapetan KPK Frano Radovanović, koji se oslobodio svog čuvara u dva metra, nije uspio prevariti iz dva pokušaja Antonia Vukojevića, koji je zamijenio na poluvremenu Tonija Jarka na vratima Bellevuea. Domaćin je izjednačio na 9:9 dvije minute i tri sekunde prije kraja treće četvrtine. Beris Peručić minutu i pol prije kraja treće dovodi KPK u vodstvo od 10:9.

Nakon toga ide serija domaćina 4:0. Bellevue je minutu i sekundu prije kraja treće četvrtine izjednačio na 10:10, a prvi put poveo sedam minuta prije kraja utakmice kada je pogodio kapetan Emilio Tullio za 11:10. Deset sekundi prije prvog vodstva domaćina, KPK je ostao bez Kristijana Čuline (treće isključenje). Tullio četiri minute i 39 sekundi prije kraja pogađa za 12:10, a Toni Sambarilo dvije minute i 28 sekundi prije kraja za 13:10. Filip Rakočević je deset sekundi prije kraja prekinuo niz domaćina te postavio konačni rezultat.

4. KOLO Bellevue – KPK 13:11
DUBROVNIK Bazen u Gružu. Gledatelja 20. Suci: Mark Radović i Mateo Jović.
BELLEVUE: Toni Jarak, Tiho Vranješ, Ivan Jurić (1), Toni Paskojević (3), Petar Pejić (1), Leo Cukrov (1), Josef Hrošik (3), Emilio Tullio (2), Leo Bogdanović (1), Nikola Sršen, Bruno Vranješ, Toni Sambrailo (1), Antonio Vukojević, Maro Gigović. Trener: Marko Iveković.
KPK: Davor Skokandić, Ante Radovanović, Frano Radovanović (1), Kristijan Čulina (3), Andrej Farac (1), Vinko Radovanović, Lovor Lozica, Beris Peručić (1), Filip Kržić (3), Filip Rakočević (1), Frano Filippi, Tin Fabris (1), Andrija Botica, Marin Šegedin. Trener: Emil Nikolić.
Četvrtine: 2:4, 3:4, 5:2, 3:1.

25. travanj 2024 14:20