VaterpoloVATERPOLSKA LIGA PRVAKA: JUG CO - OLYMPIACOS 10:8

GRUŽ LAKŠE DIŠE Jugaši savladali neporaženi Olympiacos!

8. veljače 2018. - 11:20

Gruž lakše diše. Jug CO je s 10:8 dobio Olympiacosa. Slavio u utakmici u kojoj nije imao pravo na grešku, a suparnik je bio lider skupine i jedina neporažena momčad natjecanja.

Olympiacos je nepune dvije minute prije kraja imao napad za 9:9 nakon što je gubio sredinom treće četvrtine s 8:4, a sredinom posljednje s 9:7. Međuttim, Paulo Obradović je promašio, a nakon toga Luka Lozina u kontri savladao Josipa Pavića

8. KOLO Jug CO – Olympiacos 10:8
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Gledatelja 1.000. Suci: Xavi Buch (Španjolska) i Adrian Alexandrescu (Rumunjska). Delegat: Erhan Tulga (Turska).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač, Macan, Fatović (2), Lončar, Joković (3), Garcia (2), Ivanković, Rašović (1), Renzuto, Pavličević (1), Benić, Lozina (1), Jarak. Trener: Vjeko Kobešćak.
OLYMPIACOS: Pavić, Mylonakis (1), Delakas, Genidounas, Fountoulis (2), Nikolaidis, Dervisis (1), Bušlje (2), Mourikis, Gounas, Argyropoulos (1), Obradović (1), Galanopoulos. Trener: Theodoros Vlachos.
Četvrtine: 4:2, 2:1, 2:3, 2:2.

TAKO JE BILO...

4:2 -
Prva četvrtina Jug kontra Jugaša. Bilo je po onoj – tko će kome, ako neće svoj svome. Andro Bušlje je pogodio nakon 3 minute i 12 sekundi igre za vodstvo Olympiacosa, a Paulo Obradović minutu i 18 do kraja prve četvrtine izjednačio na 2:2. Jugaši su u minutu i pol nakon pogotka Bušlje preokrenuli - Xavi Garcia i Nikola Pavličević, a nakon pogotka Obradovića pogađali su Loren Fatović i po drugi put Xavi Garcia.

6:3 - Olympiacos je imao napad za izjednačenje s igračem više, i kad nije uspio, stigla ga je kazna, i to je Maro Joković pogađao dva napada za redom. Na kraju četvrtine dva igrača više imao je Jug da ode na plus 4, ali Vicenzo Renzuto i Luka Lozina se nisu proslavili.

8:4 - Maro Joković je svojim trećim pogotkom doveo Juga sredinom treće četvrtine do plus 4

8:7 - Grci su s dva pogotka u posljednjih 75 sekundi treće četvrtine ostali na životu, a novim pogotkom početkom posljednje četvrtine zaprijetili.

9:7 - Vikor Rašović prekida niz Olympiacosa.

9:8 - Andro Bušlje sprema odbijanac u mrežu domaćina.

10:8 - Olympiacos je nepune dvije minute prije kraja imao napad za 9:9. Međutim, Paulo Obradović je promašio, a nakon toga Luka Lozina u kontri savladao Josipa Pavića.

Skupina 'A'
Bez pobjednika u Moskvi: Dinamo - OSC 7:7. Mađari su vodili s 5:2. Dinamo sa 6:5 i 7:6. Nakon što je OSC 2 minute i 15 prije kraja izjednačio na 7;7, prvo tri igrača više za Dinamo Moskva, a u zadnjih 16 sekundi igrač više za OSC. CNA Barceloneta je osvojila sva tri boda u Hannoveru (13:7), kao i Brescia u Beogradu protiv Partizana (8:3).

POREDAK 1. Olympiacos 19 bodova, 2. Brescia 16 bodova, 3. Dinamo Moskva 15 bodova, 4. CNA Barceloneta 15 bodova, 5. Jug CO 13 bodova, 6. OSC Budimpešta 7 bodova, 7. WASPO Hannover 6 bodova, 8. Partizan bez boda.

19. travanj 2024 06:06