VaterpoloVATERPOLSKA LIGA PRVAKA: JUG CO - OSC 12:10

SIMFONIJA JUGA S IGRAČEM VIŠE Sva tri boda ostala u Gružu, i to je najvažnije, a da je bilo grešaka, bilo je!

Piše i snimio: Tonči Vlašić
13. siječnja 2018. - 23:24

Tri boda su ostala u Gružu, i to je najvažnije. Ali, očekivano, Jugov trener Vjeko Kobešćak je nakon utakmice bio spreman izdiktirati što nije bilo dobro u igri njegove momčadi, sa čime to nije bio zadovoljan. Ipak, nakon što je duboko uzdahnuo, počeo je prvo o onom što je bilo dobro u 12:10 pobjedi protiv OSC-a u Gružu.

- Zadovoljan sam s pobjedom. Psihološki smo se dignuli i bez obzira na neke kapitalne greške koje smo napravili, nismo dozvolili OSC-u da se vrati iako je non stop bio blizu. Bili smo u početku odlični u napadu. Igrač više nam je bio fantastičan. Centri su nam dobijali igrača više. Ono sa čime nisam zadovoljan su kapitalne greške, što nismo iskoristili sve što nam je OSC pružio, a imali su slabu večer svog vratara. Imali smo neke kontre, koje smo morali iskoristiti i opet primamo golove sa stative. Tu smo tanki. Poziciona obrana je bila dobra. Bijač je ušao u formu - istaknuo je Kobešćak.

Početak utakmice bio je za prste polizat, i jednih i drugih s igračem više. Prvih šest je realizirano. Prvo je igrača više, i to dva, imao Jug, a Talijan Renzuto bio precizan. Potom dva igrača više za OSC. Trebalo je zapljeskati kako su izigrali obranu Juga za 2:2. Nakon toga se pljeskalo Jugašima, prije svega strijelcima. Garcia je iznenadio sve za 3:2, a potom je u idućoj brojčanoj prednosti pronašao na drugoj stativi Benića, koji je, kao i Gor-Nagy za 2:2, bio neumoljiv. U samoj završnici prve četvrtine OSC je pokvario sjajan učinak s igračem više.

Prvi pogodak dok su snage u bazenu bile izjednačene postigao je Renzuto u drugoj četvrtini. Niz Jugaša od tri pogotka prekinuo je Brguljan. Jug je imao prvi put plus četiri u trećoj četvrtini (9:5). Još dva puta je OSC bio tako daleko (11:7 i 12:8).

- Primili smo previše pogodaka. To se mora smanjiti. Ali, važno je istaknuti kako je igra bila bolja, kako smo napravili iskorak te kako i dalje moramo raditi. Idemo korak po korak. Važna tri boda su osvojena. Sad idemo da ne bude ovoliko grešaka i padova u našoj igri . Neka ih bude manje - naglasio je Kobešćak te se osvrnuo na statistički podatak: realizacija igrača više 9/8.

- S time sam zadovoljan, ali s igračem manje nisam.

Jugaši su protiv OSC-a stigli do treće pobjede ove sezone u skupini 'A' europske Lige prvaka. Prethodno je u 2. kolu dobio Partizana u Gružu, a u 3 kolu Hannover u Njemačkoj.

U 7. kolu Jug CO je gost Olympiacosa.

6. KOLO Jug CO - OSC 12:10
DUBROVNIK Bazen u Gružu. Gledatelja 400. Suci: Rafaelle Colombo (Italija) i Georgis Stavridis (Grčka), delegat: Jacques Racine (Švicarska).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač, Macan, Fatović (1), Lončar (1), Joković (1), Garcia (2), Žuvela, Rašović, Renzuto (3), Pavličević, Benić (3), Lozina, Jarak. Trener: Vjeko Kobešćak.
OSC: Bistritsanyi, Brguljan (1), Gor-Nagy (1), Ranđelović (1), Salamon, Kovacs (2), Hegedus, Seman (3), Erdelyi (2), Toth, Bundschuh, Ubović, Barabas. Trener: Atilla Petik.
Igrač više: Jug CO 9/8, OSC 10/5
Peterci: Jug CO -, OSC 1/1
Četvrtine: 4:2, 3:2, 2:2, 3:4.

GOL PO GOL
Prva četvrtina: 1:0 Renzuto (2/igrač više), 2:0 Renzuto (3/igrač više), 2:1 Kovacs (4/igrač više), 2:2 Gor-Nagy (5/igrač više), 4:2 Benić (8/igrač više), druga četvrtina: 5:2 Renzuto (9/izvanka), 5:3 Brguljan (10/izvanka), 6:3 Fatović (11/igrač više), 6:4 Seman (14/dva metra), 7:4 Benić (15/igrač više), treća četvrtina: 7:5 Ranđelović (17), 8:5 Lončar (18/igrač više), 9:5 Garcia (21/izvanka), 9:6 Kovacs (24/igrač više), četvrta četvrtina: 9:7 Erdelyi (28/peterac), 10:7 Macan (29), 11:7 Benić (30/kontra), 11:8 Seman (30/dva metra), 12:8 Joković (31/igrač više), 12:9 Erdelyi (31/igrač više), 12:10 Seman (32/igrač više).

SKUPINA 'A' 6. KOLO
Dinamo i Brescia su u Moskvi odigrali bez pobjednika, 9:9. Barceloneta je slavila u Beogradu protiv Partizana s 10 razlike (15:5). Olympiacos je kod kuće dobio Hannover s 11:7 (Andro Bušlje jedan pogodak za Olympiacos, dok Paulo Obradović nije tresao mrežu njemačkog sastava).
1. Olympiacos 16 bodova, 2. Dinamo Moskva 11 bodova, 3. Brescia 10 bodova, 4. Jug CO 10 bodova, 5, Barceloneta 9 bodova, 6. OSC 6 bodova, 7. Hannover 6 bodova, 8. Partizan bez boda.

18. travanj 2024 15:46