VaterpoloVATERPOLO

EUROLIGA Paolo raspalio po Dinamu

9. studenog 2017. - 12:04

Jug CO je nadigrao Partizana, protiv sastava koji najslabije kotira u skupini slavio je s 11 razlike (16:5). Uvjerljiv u skupini 'A' bio je i Olympiacos, a njegov suparnik je bio moskovski Dinamo, koji je u 1. kolu kod kuće dobio Juga s 12:11. U Pireju: Olympiacos - Dinamo Moskva 17:9. Četiri od 17 pogodaka za grčkog prvaka postigao je Paolo Obradović (Andro Bušlje je igrao za Olympiacos, ali se nije upisao u strijelce).

U preostale dvije utakmice u skupini bilo je u jedan gol: OSC - Hannover 8:7, a Brescia - Barceloneta 6:5. U Budimpešti je donekle iznenađenje što je domaćin dobio sa samo jedan razlike, a dobio je nakon što su gosti tri minute prije kraja vodili sa 7:5, posljednju minutu dočekali sa vodstvom 7:6 te 24 sekunde prije kraja imali napad pri rezultatu 7:7. Domaćin je došao u posjed lopte, a Nemanja Ubović sekundu prije kraja pogodio za pobjedu. Dva brata Brguljana u glavnim ulogama. Prvi strijelac OSC-a bio je Draško Brguljan s 3 pogotka, a prvi strijelac Hannovera Darko Brguljan sa 4 pogotka.

U Bresciji je iznenađenje što je domaćin uopće dobio. Ipak je Barceloneta na papiru uz Olympiacos prvi favorit skupine. Barceloneta je vodila s 3:2, Brescia okrenula na 5:3, imala i 6:4. Španjolski sastav je peti pogodak postigao minutu i 19 prije kraja (Josip Vrlić 1, a Felipe Perrone 2 pogotka za Barcelonetu).

1. OSC 6 bodova, 2. Olympiacos 4 boda, 3. Jug CO 3 boda, 4. Brescia 3 boda, 5. Hannover 3 boda, 6. Dinamo Moskva 3 boda, 7. Barceloneta 1 bod, 6. Partizan bez boda.

U 3. kolu, 29. studenog, Barceloneta dočekuje OSC, Jug CO je gost Hannovera, Partizan je domaćin Dinamu iz Moskve, a Brescia opet igra kod kuće Ugostit će sad Olympiacos.

Skupina 'B': ZF Eger - PRO Recco 4:6
Skupina 'B', 2. kolo: ZF Eger – PRO Recco 4:6, AZC Alphen – Jadran Carine HN 7:14, Spandau 04 – Sabadell 11:8, Szolnoki – Steaua Bukurešt 15:3.

Poredak: 1. Szolnoki 6 bodova, 2. PRO Recco 6 bodova, 4. Jadran Carine HN 6 bodova, 4. ZF Eger 3 boda, 5. Spandau 04 3 boda, 6. Sabadell bez boda, 7. Steaua bez boda, 8. AZC Alphen bez boda

U 3. kolu, 29 studenog, igraju: Sabadell – AZC Alphen, Jadran Carine HN – ZF Eger, PRO Recco – Steaua Bukurešt, Spandau 04 - Szolnoki.

16. travanj 2024 21:28