VaterpoloVATERPOLSKA LIGA PRVAKA

1. KOLO Bušlje i Obradović nose bod iz Barcelone, bez uzbuđenja u skupini 'B'

26. listopada 2017. - 01:04

Derbi 1. kola, ogled Barcelonete i Olympiacosa, završio je bez pobjednika 7:7. Grčki prvak je pogotkom Paula Obradovića dvije minute i 41 sekundu prije kraja poveo sa 7:5. Napad poslije, peterac za domaćina, kojeg je realizirao Felipe Perrone. Nakon što je Barceloneta izjednačila 57 sekundi prije kraja, Olympiacos je imao igrača više, ali nije uspio prevariti obranu domaćina. Perrone je postigao dva pogotka za Barcelonetu, Josip Vrlić nije pogađao mrežu Olympiacosa za kojeg je Obradović postigao jedan pogodak. Andro Bušlje nije bio među strijelcima grčke momčadi. Barceloneta je vodila s 2:1, 3:2 i 4:3. Olympiacos s 1:0, 5:4 te nakon 5:5 imao već spomenutih 7:5.

Zanimljivo je bilo u Hannoveru gdje je domaćin poveo s 3:0, 4:1 i 5:2. Brescia je s dva pogotka stigla na pogodak zaostatka. Bila je na korak do izjednačenja još dva puta (6:5 i 7:6), ali nije uspjela. Točnije, Hannover je sva tri puta novim pogotkom bježao na plus dva.

U skupini 'B' bez uzbuđenja, kakva su bila u skupini 'A' u Moskvi (Dinamo - Jug CO 12:11), Barceloni i Hannoveru. Bilježimo uvjerljive pobjede Szolnokija, branitelja naslova (poveo sa 7:0 protiv Sabadella u Španjolskoj), Jadran Carine Herceg Novi (Spandau 04 poveo je u Igalu s 2:0, imao 3:2, a nakon toga 8:0 crnogorskog sastava), PRO Recca, koji je na početku četvrte četvrtine kod kuće vodio sa 16:0 protiv nizozemskog AZC Alphena. Problema nije imao ni ZF Eger kod Steaue

Super zanimljivo u skupini 'A'
SKUPINA 'A'
1. kolo:
 Dinamo Moskva - Jug CO 12:11, Barceloneta - Olympiacos 7:7, Hannover - Brescia 8:6, Partizan - OSC Budimpešta 7:11.

SKUPINA 'B'
1. kolo:
Sabadell - Szolnoki 5:16, Steaua - ZF Eger 3:8, Jadran HN - Spandau 04 11:6, PRO Recco - AZC Alphen 19:1.

16. travanj 2024 14:13