VaterpoloVATERPOLO

SVJETSKA LIGA Hrvatska nadigrala Japan

20. lipnja 2017. - 19:23

Japan je na Olimpijskim igrama u Riju ugodno iznenadio iako je izgubio svih pet utakmica u skupini. Međutim, od Grčke primivši osmi pogodak tek u posljednjoj sekundi (poraz 8:7), protiv Srbije je vodio s 5:2 nakon prve četvrtine, namučio je i Australiju (poraz 8:6), ali deset mjeseci poslije, protiv svjetskih i olimpijskih doprvaka na startu završnog turnira Svjetske lige, koji se igra u Ružu, 100 kilometara od Moskve, nije imao izgleda.

Hrvatska je u prvoj utakmici turnira i skupine 'B' bila bolja od Japana s 13:5. Poveli smo nakon 90 sekundi igre pogotkom Andra Bušlje, koji je u odsustvu ozlijeđenog Sandra Sukna preuzeo ulogu kapetana. S igračem više Maro Joković je sredinom prve četvrtine poduplao prednost. Japan je nakon toga uspio izjednačiti. Potom serija Hrvatske 5:0. Gotovo 13 minuta naši bez primljenog pogotka. Već tad je bilo jasno tko će slaviti. Antonio Petković i Anđelo Šetka su s po tri pogotka bili prvi strijelci Hrvatske. Istaknuo se i naš vratar. Marko Bijač je imao čak 15 obrana.

U skupini 'B' su još Rusija i Australija. Naši s domaćinom, Rusijom, igraju u srijedu, 21. lipnja s početkom u 19 sati po hrvatskom vremenu, a u četvrtak, 22. lipnja, suparnik je Australija, koju vodi Elvis Fatović (15 sati).

U drugoj skupini završnog turnira su Kazahstan, Italija, SAD te Srbija, branitelj naslova.

Hrvatska – Japan 13:5
RUZA
 Vodena palače. Gledatelja 200. Suci: Nikolaos Boudramis (Grčka) i Haz Ortega (SAD).
HRVATSKA: Bijač (15 obrana), Macan, Petković (3), Lončar (1), Joković (2), Buljubašić (1), Vuličević, Bušlje (1), Fatović (1), Krapić, Šetka (3), Garcia (1), Marcelić. Izbornik: Ivica Tucak.
JAPAN: Tanamura (9 obrana), Adachi (1), Kawamoto, Shiga, Yoshida, Ida, Shimizu, Takata (1), Arai (1), Inaba, Okawa (1) Araki (1), Fukushima. Izbornik: Yoji Omoto.
Igrač više: Hrvatska 7/5, Japan 6/2
Peterci: Hrvatska 1/0
Četvrtine: 4:2, 3:0, 1:2, 5:1

19. travanj 2024 14:13