VaterpoloVATERPOLO/PRVENSTVO HRVATSKE

JUNIORI JUGA U FINALU Merčep pogodio 10 sekundi prije kraja za pobjedu!

11. veljače 2017. - 22:41

Jacob Merčep je pogotkom deset sekundi prije kraja polufinalne utakmice završnog turnira prvenstva Hrvatske pogodio za pobjedu Jug Croatia osiguranja u Zagrebu protiv riječkog Primorja EB te će momčad trenera Veselina Đuha (na slici) igrati u nedjeljnom finalu.

Primorje EB – Jug CO 9:10 (3:3, 2:2, 2:1, 2:4). Primorje je vodilo s 5:3 (jedino put je jedna momčad imala više od jednog pogotka prednosti), a zadnju četvrtinu dočekalo s prednošću 7:6. Početkom posljednje četvrtine Filip Kržić i Petar Pejić su preokrenuli rezultat u korist Juga. Merčep je svojim trećim pogotkom minutu i 45 prije kraja pogodio za vodstvo 9:8. Primorje je izjednačilo na 9:9 32 sekunde prije kraja. Potom opet Merčep, koji je sa 4 pogotka bio prvi strijelac Juga u polufinalu u kojem su Petar Pejić i Mavro Farčić postigli po dva, a po jedan pogodak Kristijan Čulina i Filip Kržić.

U nedjelju, 12. veljače, Jugaši će se za naslov prvaka boriti sa zagrebačkom Mladosti, koja je u drugom polufinalu bila bolja od OVK POŠK s 13:9.

19. travanj 2024 22:44