VaterpoloVATERPOLO/EUROPSKA LIGA PRVAKA

JUGAŠI ZAKOČILI PARNI VALJAK Potopili Partizan usred Beograda!

20. siječnja 2017. - 00:05

Prošetao se hrvatski i europski prvak kroz Beograd. Očitao lekciju srpskom prvaku, potvrdio ono što zna čitav vaterpolski svijet: Jug CO je dosta kvalitetniji od Partizana te je očekivano u četvrtom nastupu ostvario drugu pobjedu u skupini, prvu u gostima te i dalje drži, što je najvažnije, mjesto koje vodi na Final Six Eurolige. To mu je prvenstveni cilj u skupini, ovom prvom dijelu najjačeg europskog klupskog natjecanja.

Jugašima su ovaj put dvije minute trebale za osjetno vodstvo (3:0), dvije minute poslije je bilo 4:0 (tri pogotka Lorena Fatovića), a na kraju prve četvrtine 6:1. Početkom druge četvrtine 8:3…Nema tko već tada nije upisao nova tri boda na konto dubrovačkog sastava. Na poluvremenu je bilo 10:3.

4. KOLO Partizan Raiffeisen – Jug CO 9:16
BEOGRAD
Bazen SRC 'Milan Gale Muškatirović' na Dorćolu. Gledatelja 250. Suci: Luca Bianco (Italija) i Andrej Shaydakov (Rusija).
PARTIZAN RAIFFEISEN: Dobožanov, Radanović (1), Janković, Repanović, Lazić (1), Velkić (1), Drašović (1), Andrejević, Jakšić (5), Kasum, Stojanović, Tomić, Brakočević. Trener: Zoran Milenković.
JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač, Macan, Fatović (4), Lončar (2), Joković (1), Merčep, Vrlić (2), Ivanković (1), Pavličević, Perrone (4), Benić, Obradović (2), Popadić. Trener: Vjeko Kobešćak.
Igrač više: Partizan 8/3, Jug CO 8/4
Peterci: Partizan -, Jug CO 1/1
Četvrtine: 1:6, 2:4, 4:2, 2:4.

SKUPINA 'B'
Srijeda, 18. siječnja, 4. kolo, Beograd:
Partizan Raiffeisen – Jug CO 9:16, Eger: ZF Eger – WASPO Hannover (20.30 sati), Genova: PRO Recco – CNA Barceloneta (20.30 sati).

Poredak: 1. PRO Recco 9 bodova/3 utakmice, 2. Jug CO 7 bodova/4 utakmice, 3. CNA Barceloneta 5 bodova/3 bodova, 4. ZF Eger 3 boda/3 utakmice, 5. WASPO Hannover 2 boda/3 utakmice, 6. Partizan Reiffesen 1 bod/4 utakmice.

U 5. kolu, 8. veljače, Jug CO dočekuje WASPO Hannover.

19. travanj 2024 15:44