VaterpoloVATERPOLO/JUNIORSKO PH

OSIGURALI ZAVRŠNI TURNIR Protiv Mladosti za polufinale

7. siječnja 2017. - 13:01

Drugi nastup i druga pobjeda juniora Jug Croatia osiguranja na polufinalnom turniru prvenstva Hrvatske, koji se igra u Zadru. Nakon što su u 1. kolu dobili domaćina, Zadar 1952. s 9:8, u 2. kolu su s 10:8 (2:1, 4:4, 1:2, 3:1) bili bolji od splitskog Jadrana.

Jacob Merčep je s 3 pogotka bio prvi strijelac, Ivan Njavro je postigao dva, a po jedan Petar Pejić, Kristijan Čulina, Mario Bratoš, Mavro Farčić i Karlo Krmek. Jug CO je vodio s 2:0, 3:2, 6:5, 7:6, 9:7… Jadran je u drugoj četvrtini dva puta vodio (43 i 5:4). U posljednju četvrtinu se ušlo izjednačeno (7:7). Kristijan Čulina je 5 minuta i 18 sekundi prije kraja pogodio za 8:7, Ivan Njavro 2 minute i 33 sekunde prije kraja za 9:7. Splićani su 29 sekundi prije kraja smanjili na 9:8. Ivan Njavro je 3 sekunde prije kraja svojim drugim pogotkom potvrdio pobjedu sastava trenera Veselina Đuha.

Jugaši su osigurali plasman na Final Six, a njihov posljednji nastup protiv zagrebačke Mladosti odlučit će o pobjedniku skupine, tj. tko će izravno u polufinale završnog turnira.

19. travanj 2024 22:10