VaterpoloVATERPOLO/EUROLIGA

BOLI, BOLI Gruž poražen, Kobešćak razočaran: S ovakvom igrom ne bi dobili Bresciu!

10. prosinca 2016. - 21:41

Jug CO - PRO Recco 8:11 - težak poraz Jugaša u svom Gružu. Istina, bez posljedica. O prvaku Europe će se odlučiti tek na Final Six-u, završnom turniru u Budimpešti za pola godine. Međutim, sad vlasnik krune ne smije dozvoliti novi kiks u skupini. Opća mobilizacija će biti u njegovim redovima uoči idućeg nastupa u skupini, gostovanja u Barceloni, ali i prije toga. Već u srijedu u Gružu igra za trofej pobjednika europskog Superkupa protiv Brescie (18 sati), a prije Barcelone ga čeka Final four Kupa Hrvatske u Slavonskom Brodu gdje brani trofej.

Iako se protiv PRO Recca nije dijelio trofej, boli činjenica kako su derbi 2. kola skupine 'B' izgubili kod kuće već početkom treće četvrtine. Tada je utihnuo Gruž. Čuo se samo povik Stefana Tempestija, vratara PRO Recca: 'Bravo Fićo!'. Fićo je Filip Filipović, koji je realizirao peterac, postigao svoj treći pogodak te donio PRO Reccu velikih pet pogodaka prednosti (9:4). Mogao je u tom trenutku Filipović uzvratiti svom kapetanu jer je Tempesti u par navrata u prvom dijelu utakmice bio baš sjajan.

Prvih deset minuta igre nije ukazivalo kako će u idućih šest sve biti riješeno u Gružu. Redom, dva puta je Jug CO lovio i ulovio PRO Recco u prvoj četvrtini. Sva četiri pogotka postignuta su s igračem više. Oba sastava su iskoristila svoje dvije brojčane prednosti. Pri rezultatu 1:1 Filipović je tukao s krila, a potom šraubom Bodegas. Obojica su potegla svom snagom, sve se dogodilo u dvije sekunde, ali je oba puta sjajan bio Bijač.

U drugoj četvrtini se nastavio niz. PRO Recco je izborio igrača više – PRO Recco vodi. Jug CO je izborio igrača više – rezultat je izjednačen. Međutim, nakon toga, u svega minutu, dva gola iz igre gostiju, kad su snage bile poravnate (prvo Ivović, a potom Filipović u polukontri) te je Jugov trenera Vjeko Kobešćak bio primoran pozvati minutu odmora. Donijelo je to rezultat. Garcia je prepolovio prednost. Međutim, nastavilo se - svaki napad pogodak. Ivović je pobjegao Obradoviću te iz blizine pogodio. Jugaši potom ne koriste igrača više, ali su izborili novi napad. Ni tada nisu bili uspješni te je stigla kazna. Mandić je potegao. Ovaj put Bijač nije mogao ništa. Imao je potom PRO Recco napad i za plus četiri, ali se Jug CO uspio napokon obraniti. Zatim je čitav Gruž 'čupao kosu' kad je Joković pobjegao u kontru, ali dvoboj jedan na jedan pripao je Tempestiju. Potom je Sukno izbjegao blok Garcie te pogodio za plus četiri (4:8).  Jugaši su potom imali igrača više, pa nekoliko sekundi i dva igrača više, ali ništa od pogotka. PRO Recco je sa zvukom sirene preko Figliolija stigao i do šest pogodaka prednosti (5:11). U posljednjoj četvrtini Jugaši su uspjeli ublažiti poraz.

- Pokazali smo slabo lice u puno segmenata. Recco je kaznio sve situacije. Nismo zaustavili njihovu vanjsku liniju. Nakon ovog poraza važno je izaći bez velikih ožiljaka. Ove sezone igramo malo slabije nego lani što je bilo za očekivati u prvom dijelu sezone. Brescia je sasvim drugačija od Recca, a s ovakvom igrom je ne bi dobili - istaknuo je Vjeko Kobešćak, trener Jug CO.

Jugaši su zadnji put upisali poraz 16. travnja ove godine u Mađarskoj od Szolnokija. Nakon toga su sve dobili. Nanizali 20 pobjeda. PRO Recco je prvi koji je slavio protiv Juga ove godine u Gružu. Jug će do kraja godine odigrati još jednu utakmicu u Gružu, i to protiv Brescie u srijedu. Dobije li tu utakmicu, postat će vlasnik svih pet trofeja (Kup Hrvatske, Regionalna liga, prvak Hrvatske, prvak Europe i osvajač europskog Superkupa).

SKUPINA 'B', 2. KOLO Jug CO – PRO Recco 8:11
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Gledatelja 1200. Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska) i Irfan Sadekov (Rusija), delegat: Mario Brguljan (Crna Gora).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (9 obrana), Macan, Fatović (3), Lončar, Joković (1), Garcia (1), Vrlić, Ivanković, Pavličević, Perrone (2), Benić, Obradović (1), Popadić. Trener: Vjeko Kobešćak.
PRO RECCO: Tempesti (7 obrana), Di Fuvlio (1), Mandić (2), Figlioli (1), Molina, Pijetović, Sukno (1), Echenique (1), Fondelli, Filipović (3), Bodegas, Ivović (2), Volarević. Trener: Vladimir Vujasinović.
Igrač više: Jug CO 11/4, PRO Recco 9/4
Peterci: Jug CO, PRO Recco 1/1
Četvrtine: 2:2, 2:6,  1:3, 3:0.

GOL PO GOL
Prva četvrtina:
0:1 Mandić (4/igrač više), 1:1 Joković (5/igrač više), 1:2 Filipović (8/igrač više), 2:2 Fatović (8/igrač više), druga četvrtina: 2:3 Echenique (10/igrač više), 3:3 Obradović (11/igrač više), 3:4 Ivović (11/izvanka), 3:5 Filipović (12/polukontra), 4:5 Garcia (12/izvanka), 4:6 Ivović (12/dva metra), 4:7 Mandić (13/izvanka, polukontra), 4:8 Sukno (16/izvanka), treća četvrtina: 4:9 Filipović (19/peterac), 5:9 Perrone (22/igrač više), 5:10 Di Fulvio (22/igrač više), 5:11 Figlioli (24/lob s krila), četvrta četvrtina: 6:11 Fatović (27/izvanka), 7:11 Perrone (32), 8:11 Fatović (32/izvanka).

2. KOLO Hannover - Barceloneta 9:9, Partizan - ZF Eger 8:9, Jug CO - PRO Recco 8:11.
POREDAK 1. PRO Recco 6 bodova, 2. Barceloneta 4 boda, 3. Jug CO 3 boda, 4. ZF Eger 3 boda, 5. Hannover 1 bod, 6. Partizan bez boda.

24. travanj 2024 15:42