VaterpoloVATERPOLO/SVJETSKA LIGA

HRVATSKA ZA PET Tek počelo, a već je izgleda završilo!

15. studenog 2016. - 22:48

Sjajno su hrvatski vaterpolisti počeli novi olimpijski ciklus. U prvom nastupu u europskoj 'B' kvalifikacijskoj skupini, ujedno prvoj utakmici nakon Olimpijskih igara u Riju gdje su osvojili srebro, dobili su u Rijeci Grčku s 11:6 (1:1, 4:0, 2:2, 4:3). Kako su preostale dvije reprezentacije u skupini 'drugoligaši', Nizozemska Francuska, izgleda kako su naši već osigurali plasman na završni turnir na koji ide samo pobjednik skupine

Xavi Garcia, Luka Bukić i Sandro Sukno, koji je nakon oproštaja Josipa Pavića novi kapetan reprezentacije, postigli su protiv Grčke po dva pogotka, a Ivan Buljubašić, Luka Lončar, Maro Joković, Andro Bušlje i Ivan Krapić po jedan.

Hrvatska je povela s 1:0 pogotkom Luke Bukića nakon šest minuta i 28 sekundi igre. Grčka je izjednačila 11 sekundi prije kraja prve četvrtine. U drugoj 4:0 za izabranike Ivice Tucka, koji su u trećoj još dva puta imali četiri pogotka viška (6:2 i 7:3). Početkom posljednje prvi put su otišli na plus pet (8:3), a na kraju imali i šest pogodaka viška (11:5). Grčka je šesti pogodak postigla sa zvukom sirene. Na vratima Hrvatske bio je Marko Bijač, još su igrali Marko Macan, Loren Fatović i Anđelo Šetka. U igru nije ulazio samo drugi vratar, Ivan Marcelić.

U 2. kolu Hrvatska je gost Francuske u Montpellieru (6. prosinca), a u 3. kolu Nizozemske u Eindhovenu (10. siječnja 2017.). U 4. kolu pada odluka, tko je pobjednik skupine: Grčka 14. veljače 2017. dočekuje Hrvatsku. U 5. kolu 14. ožujka 2017.  Hrvatska će ugostiti Francusku, a u posljednjem, 6. kolu 11. travnja 2017. Nizozemsku.

U preostale dvije europske skupine su, u skupini 'A': Rumunjska, Njemačka, Slovačka i Srbija, branitelj naslova, a u skupini 'C' Gruzija, Italija i Rusija.

25. travanj 2024 06:20