Jug CO prvi put poražen nakon 16. travnja 2016., ali...

Piše Tonči Vlašić Foto: Tonči Vlašić
9. listopada 2016. - 21:32
RECCO_JUG_01

Prekinut je niz uspjeha (pobjeda) Jug Croatia osiguranja. Istina, poraz je upisan na međunarodnom turniru, pripremnom, a ne u službenom natjecanju. PRO Recco je bio u odluci tko će osvojiti Turnir prvaka u Monte Carlu bolji s 10:6. Eto, nek se zna kako je zadnji put u službenim natjecanjima Jug CO poražen 16. travnja ove godine u 8. kolu natjecanja u skupini Eurolige, i to u gostima od Szolnokija s 13:10. I kad su u pitanju službena natjecanja, taj niz još uvijek traje.

Kratko o utakmici odluke turnira u Monte Carlu: 18 minuta trajao je post Juga u napadu (od početka druge do sredine posljednje četvrtine), a s druge strane u tom periodu je PRO Recco bio uspješan. Podsjetnik, u prva dva kola turnira Jug CO je s 11:9 dobio Spandau 04, potom Olympiacos sa 16:14. PRO Recco je Olympiacos dobio s 12:6, a Spandau 04 s 12:11.

Treći je na kraju Olympiacos, koji je u 3. kolu s 9:7 bio bolji od Spandau 04.

Jugaši su uoči turnira u Monte Carlu imali zajedničke pripreme s PRO Reccom, odigrali su u Camogliju, na sjeveru Italije, tri trening utakmice protiv talijanskog prvaka. Inače, zbog nastupa na Turniru prvaka odgodili su susret 1. kola Regionalne lige u kojem su u subotu, 8. listopada, trebali ugostiti Budvu. Taj susret će se igrati u Gružu u srijedu, 19. listopada.

3. KOLO Jug CO – Pro Recco 6:10