Sport Vaterpolo

29. EUROPSKO PRVENSTVO U VATERPOLU/ZAGREB 2010.

Crna Gora nije prva, Hrvatska u polufinale ili na Srbiju

Crna Gora - Rumunjska 9:9! U posljednjih 16 sekundi utakmice Crnogorci su imali dva igrača više, ali nisu uspjeli postići pogodak te zabilježiti pobjedu u utakmici posljednjeg 5. kola skupine 'A'.Dakle, Hrvatskoj pobjeda večeras protiv Italije donosi prvo mjesto u skupini i izravan plasman u polufinale. Ukoliko se to dogodi, Italija je druga, a Crna Gora treća. Dakle, u četvrtfinalu će se u utorak, 7. rujna sastati Srbija i Crna Gora, dok će Italija za polufinale igrati protiv Njemačke.Ukoliko bi ogled Hrvatske i Italije zavšio bez pobjednika, Italija bi bila prva u skupini, Crna Gora druga, a Hrvatska treća. Isti poredak bit će i ukoliko Italija pobijedi naše. Dakle, Hrvatska nikako ne može biti druga u skupini već samo prva ili treća. Ne pobijede li naši Talijane u četvrtfinalu će na Srbiju.Utakmica Hrvatska - Italija počinje u 20.40 sati uz izravan prijenos na drugom programu HTV-a.T.V.RUMUNJSKARumunji su vodili 8:7 na kraju treće četvrtine. Pobjeda protiv Crne Gore, u slučaju da Hrvatska ne izgubi od Talijana, donosila im je prolaz u četvrtfinale. Ispala bi u tom slučaju Crna Gora. Međutim, nakon što je Crna Gora preokrenula u posljednjoj četvrtini rezultat, povela 9:8, Rumunji su uspjeli tek izjednačiti, i to pogotkom Iosepa 24 sekunde prije kraja. Crna Gora potom, 16 sekundi prije kraja ima igrača više. Dvije sekunde poslije isključen je i drugi rumunjski igrač. Međutim, rezultat se nije promijenio...Crna Gora je tako izgubila sve izglede za prvo mjesto i izravan plasman u polufinale.