Sport Vaterpolo

29. EUROPSKO PRVENSTVO U VATERPOLU/ZAGREB 2010.

Idemo do kraja

Hrvatska je pobijedila Španjolce te kolo prije kraja natjecanja u skupini osigurala borbu za medalju. Naime, naši ne mogu biti slabiji od trećeg mjesta u skupini, a u igri su i za prvo mjesto u skupini, koje donosi izravan plasman u polufinale.Ukoliko u nedjelju Crna Gora pobijedi Rumunjsku naši moraju pobijediti Italiju s četiri i više pogodaka razlike. Italija je jedina reprezentacija sa stopostotnim učinkom u Zagrebu. Do prvog mjesta naši mogu i ukoliko slave s tri pogotka razlike protiv Talijana, ali tada moraju postići najmanje 13 pogodaka (pobjeda 13:10, 14:11, 15:12...). Hrvatska će u skupini biti treća ukoliko ne uspije pobijediti Italiju ili je pobjedi sa samo pogotkom razlike, a ako slavi s dva pogotka razlike bit će druga. Druga će biti i ako pobjedi s tri pogotka razlike a ne postigne više od 12 pogodaka na utakmici.Ukoliko Crna Gora ne pobijedi Rumunjsku, našima za prvo mjesto igra bilo kakva pobjeda protiv Talijana.Protiv Španjolaca pobjedu nam je donijela vrlo dobra igra u obrani. Naši su zaustavili centre Španolaca, zatvorili španjolsku kontru, odigrali odlično s igračem manje. U napadu ponovno nije bilo dobro, sve do posljednje četvrtine kada smo napokon dočekali da se u strijelce upiše Sandro Sukno te dva puta kapetan Samir Barač...Tonči VlašićSKUPINA A/4. KOLO Hrvatska - Španjolska 8:6ZAGREB Bazen na Savi. Gledatelja 4.500. Suci: Margeta (Slovenija) i Levin (Izrael).HRVATSKA: Pavić (6 obrana), Burić (1), Bošković (1), Dobud, Joković (1), Muslim (2), Karač, Bušlje, Sukno (1), Barač (2), Hinić, Obradović, Buljubašić.ŠPANJOLSKA: Aguilar (11 obrana), M. Garcia, Martin, Sziranyi, Molina (2), Minguell (1), Gallego, Espanol, Valles, Perrone, Mallarach, X. Garcia (2), Lopez.Igrač više: Hrvatska 9/4, Španjolska 5/0Peterci: Hrvatska 1/1, Španjolska 2/1Četvrtine: 2:1, 1:0, 1:2, 4:3.GOL PO GOLPrva četvrtina: 1:0 Bošković (2/peterac), 1:1 Minguell (6), 2:1 Muslim (8), druga četvrtina: 3:1 Burić (10/igrač više), treća četvrtina: 3:2 Molina (18/peterac), 4:2 Muslim (19), 4:3 Perrone (24), četvrta četvrtina: 5:3 Sukno (26/igrač više), 6:3 Barač (27/igrač više), 6:4 X. Garcia (29), 7:4 Joković (30), 7:5 Molina (31/igrač više), 8:5 Barač (32/igrač više), 8:6 X. Garcia (32).IZBORNIKNaš cilj je pobijediti sve do kraja. Hoćemo li uspjeti protiv Italije osigurati prvo mjesto u skupini te na taj način preskočiti četvrtfinale i izravno se plasirati u polufinale, je nevažno. Važno je pobjeđivati sve do kraja - kazao je Ratko Rudić, hrvatski izbornik.SEMAFOR 4. KOLOSkupina A: Crna Gora - Turska 22:2, Italija - Rumunjska 10:7, Hrvatska - Španjolska 8:6.Skupina B: Srbija - Makedonija 19:8, Mađarska - Rusija 14:10, Grčka - Njemačka 5:6.NEDJELJASkupina ‘A’: 1. Italija 12 bodova, 2. Crna Gora 9 bodova, 3. Hrvatska 9 bodova, 4. Rumunjska 6 bodova, 5. Španjolska bez boda, 6. Turska bez boda. U posljednjem 5. kolu, u nedjelju, 5. rujna igraju: Crna Gora - Rumunjska, Španjolska - Turska te Hrvatska - Italija.Skupina 'B': 1. Mađarska 10 bodova, 2. Srbija 9 bodova, 3. Njemačka 9 bodova, 4. Grčka 4 boda, 5. Makedonija 3 boda, 6. Rusija bez boda. U posljednjem 5. kolu, u nedjelju, 5. rujna igraju Srbija - Njemačka, Mađarska - Makedonija te Grčka - Rusija.DO KRAJAPobjednici skupina će izravno u polufinale, a za prolaz među četiri najbolja razigravat će drugoplasirani iz skupine 'A' protiv trećeplasiranog iz skupine 'B' te trećeplasirani iz skupine 'A' protiv drugoplasiranog iz skupine 'B'. Plasirani od 4. do 6. mjesta u skupinama razigravat će u nastavku EP-a za plasman od 7. do 12. mjesta. Četvrtfinala se igraju u utorak, 7. rujna, polufinala u četvrtak, 9. rujna, a za medalje se igra u subotu, 11. rujna.