Sport Vaterpolo

29. EUROPSKO PRVENSTVO U VATERPOLU/ZAGREB 2010.

Nije dobro počelo

Nije počelo dobro. Poraz Hrvatske na startu EP-a. Crna Gora, branitelj naslova je bila bolja. Iako je početak natjecanja po skupinama, odigrano je tek 1. kolo, još svaka reprezentacija ima odigrati po četiri utakmice, teško će naši do prvog mjesta u skupini i izravnog plasmana u polufinale...Početak Hrvatske, domaćina Eura, dakle, loš, a počelo je, kad je utakmica u pitanju, da bolje nije moglo. Naši su s dva pogotka Boškovića te jednim Jokovića imali sredinom prve četvrtine 3:0.'Naoblačilo' se na Savi 2:51 prije kraja druge četvrtine. Crna Gora je u tom trenutku stigla do prve prednosti. Za 6:5 je pogodio Ivović iz peterca, ali najgore u tom trenutku je bila činjenica da su oba naša braniča, prvo Burić, a potom i Bušlje već imali po dvije osobne pogreške. Brzo je stigao i novi pogodak Ivovića za 7:5.Gotovo osam minuta je trajao post hrvatske reprezentacije u napadu dok nije Burić u trećoj četvrtini uspio prevariti razbranjenog Šefika. Potom je Obradović izjednačio na 7:7. I dalje smo morali stizati prednost Crnogoraca. Dva puta smo u tome uspjeli, ali ne i nakon 9:9. Nikola Janović je pogodio za 10:9, Jokić je svojim drugim pogotkom potvrdio uspjeh Crnogoraca...Navijači su unatoč porazu pljeskom ispratili hrvatske reprezentativce. Ipak, medalje se u Zagrebu dijele 11. rujna. Prvog dana su Hrvatska i Crna Gora, složit će se većina, igrali tek za pobjednika skupine.Tonči VlašićSKUPINA 'B' Hrvatska - Crna Gora 9:11ZAGREB Bazen na Savi. Gledatelja 4500. Suci: Naumov (Rusija) i Levin (Izrael).HRVATSKA: Pavić (7 obrana), Burić (1), Bošković (2), Dobud, Joković (1), Muslim, Karač (1), Bušlje (2), Sukno, Barač (1), Hinić, Obradović (1), Buljubašić.CRNA GORA: Radić, Petrović, Pasković, Danilović, Vukčević (1), Tičić, M. Janović (1), N. Janović (2), Ivović (2), Zloković (2), Gojković (1), Jokić (2), Šefik (13 obrana).Igrač više: Hrvatska 9/4, Crna Gora 8/4Peterci: Hrvatska 1/1, Crna Gora 1/1Četvrtine: 3:1, 2:6, 3:1, 1:3.GOL PO GOLPrva četvrtina: 1:0 Bošković (1), 2:0 Bošković (2/peterac), 3:0 Joković (4), 3:1 Jokić (6/igrač više), druga četvrtina: 3:2 Zloković (9), 3:3 Vukčević (10/igrač više), 4:3 Bušlje (11/igrač više), 4:4 M. Janović (11), 5:4 Bušlje (12/igrač više), 5:5 Gojković (13/igrač više), 5:6 Ivović (14/peterac), 5:7 Ivović (15), treća četvrtina: 6:7 Burić (20/igrač više), 7:7 Obradović (22), 7:8 Zloković (24), 8:8 Barač (24/igrač više), četvrta četvrtina: 8:9 N. Janović (26), 9:9 Karač (27), 9:10 N. Janović (30), 9:11 Jokić (31/igrač više).PEČAT DANABoris Zloković je bio igrač utakmice. Centar Crne Gore je potpisao i potez utakmice. Kako je samo s Boškovićem na leđima prevario Pavića, prebacio našeg vratara za vodstvo 8:7 Crne Gore. Uz bok Zlokoviću bio je Nikola Janović, kapetan Crne Gore te vratar Denis Šefik.Našoj 'jedinici', Josipu Paviću na dušu idu najmanje dva, ako ne i tri pogotka. Gdje je otišao naš vratar kad je Nikola Janović pucao preko bloka Nikše Dobuda? Previše grešaka naših. Ne samo Pavića. Ne ponovilo se.DRUGI DAN Ponedjeljak, 30. kolovoza10:00 sati: Njemačka - Rusija (B)11:30 sati: Španjolska - Rumunjska (A)13:00 sati: Italija - Crna Gora (A)16:30 sati: Srbija - Mađarska (B)18:00 sati: Grčka - Makedonija (B)20:40 sati: Hrvatska - Turska (A)