Sport Vaterpolo

29. EUROPSKO PRVENSTVO U VATERPOLU/ZAGREB 2010.

Računici sunce sja

Prvi Dubrovčanin, koji je slavio pobjedu na EP-u u Zagrebu je Igor Računica. Igrač ponikao u Gružu, u Juga, u kapici reprezentacije Makedonije slavio je u utakmici 1. kola skupine 'B' protiv Rusije 10:9 (3:3, 2:2, 1:2, 4:2).Računica je postigao jedan pogodak. Bio je precizan u prvoj četvrtini za 1:1. Rusi su imali u trećoj četvrtini prvi put dva pogotka prednosti (7:5), vodili u posljednjoj četvrtini 8:6, a nakon izjednačenja i 9:8 (2:56 prije kraja), ali je Makedonija s dva pogotka u pretposljednjoj minuti uspjela preokrenuti rezultat.- Izgleda kako Makedonija ne može bez infarktne završnice. Tako smo izborili Europsko prvenstvo, tako smo sad izborili i pobjedu protiv Rusa - kazao je Računica.- Nisam, zadovoljan igrom, ali veseli, i kad smo igrali loše, gubili u trećoj četvrtini dva razlike, smogli smo snage vratiti se - dodao je Dubrovčanin.Makedonija je pobjedom protiv Rusa u igri za treće mjesto u skupini te prolaz u četvrtfinale. U ponedjeljak, 30. kolovoza čeka je još jedan ogled protiv izravnog suparnika za tu poziciju.- Sutra je za Makedoniju velika utakmica. Igramo s Grcima, s kojima se možemo nositi. Dobili smo ih u Skoplju, odigrali jednu egal utakmici u Grčkoj. Prve dvije pozicije u skupini su rezervirane za Srbiju i Mađarsku. Makedoniji je mjesto među šest najboljih reprezentacija ovog EP-a - naglasio jer Računica.Tonči Vlašić