ArhivVATERPOLO / KUP HRVATSKE

PJESMA JUGAŠA U KORČULI Mlađi kadeti pobjednici Kupa Hrvatske!

24. srpnja 2016. - 14:50

Turnir su otvorili s 0:4. Toliko su gubili od zagrebačke Mladosti u 1. kolu natjecanja u skupini. Ipak, uspjeli su izbjeći poraz. Završilo je 5:5. Poslije su dobili, kao i Mladost, Zadar 1952. te KPK, domaćina turnira, a kako su u tome bili uvjerljiviji od zagrebačke momčadi, osvojili su prvo mjesto u skupini te se plasirali u polufinale u kojem su zaustavili drugoplasirani sastav druge skupine, Mornar BS. Primili su u polufinalu samo jedan pogodak. Istina, nisu postigli previše, četiri, ali i to je bilo dovoljno za finale.U finalu ih je čekala Mladost. Ali, ovaj put nije bilo 0:4, već su Jugaši utakmicu otvorili vodstvom od 6:0! Toliko je bilo 3 minute i 35 sekundi prije kraja druge četvrtine za momčad trenera Aljoše Lončarića. Na poluvremenu su mlađi kadeti Jug CO vodili s 8:2, nakon treće četvrtine s 10:4, a u posljednjoj su imali čak osam pogodaka viška (12:4). Na kraju 12:5. Ne, nije bilo u finalu dileme tko je tu bolji.Roberto Radić je postigao polovicu pogodaka za Jug CO – 6, Zvonimir Perić 3, a po 1 pogodak Hrvoje Zvono, Nikola Ljepava i Lovro Borovina. Osvajanju Kupa Hrvatske doprinjeli su još Ivan Jurišić, Dominik Lončarić, Josip Tolja, Luka Bjelopera, Maro Banić, Lukša Vlašić, Matej Miloglav, Ivan Kisić i Luka Živalj. Pomoćnik Aljoši Lončariću bio je Frano Karač.Splitski Mornar BS je uzeo broncu pobijedivši u utakmici za treće mjesto protiv Primorje EB s 9:8, KPK je peti (bolji od Zadra 1952. sa 14:13 nakon peteraca), dok je sedmi splitski Jadran koji je sa 7:4 dobio Medveščaka.Mlađi kadeti Jug CO su tako osvojili duplu krunu u 2016. godini. U ožujku su osvojili naslov prvaka Hrvatske. Bez poraza u oba natjecanja, prvenstvu i Kupu. Dobili su 15 od 16 utakmica.MVP JUGAŠ ROBERTO RADIĆRoberto Radić je MVP završnog turnira, i laskavi naslov najboljeg vratara pripao je Jug CO, a dobio ga je Ivan Jurišić. Jugaši su osvojili i Trofej Fair play, dok su trofej najboljeg strijelca podijelili sa 14 pogodaka Franko Fabris (KPK) i Drago Stanić (Zadar 1952.).T.V.

24. travanj 2024 02:18