TenisTENIS

POZNATI FINALISTI DUBROVNIK CUPA Pobjednica Bjeloruskinja, pobjednik Slovak ili Bugarin

27. listopada 2019. - 08:39
Bjeloruskinja, a ne Zagrepčanka, osvojit će juniorski ITF-ov Dubrovnik Cup, turnir trećeg ranga, ali koja – Aliona Falei, prva nositeljica ili Anastasiya Komar, koja je bila u ulozi 16. nositeljice turnira. 15-godišnja Falei je 125. juniorka svijeta, a 16-godišnja Komar na 610. mjestu. S pet pobjeda su stigle do finala. Obje su u polufinalu savladale Zagrepčanke. Komar je sa 6:4 i 6:2 u polufinalu dobila drugu nositeljicu, Taru Wurth, koja je prošli tjedan osvojila turnir drugog ranga u španjolskom Sanxenxu te se prvi put u karijeri probila među sto najboljih na svjetskoj rang listi (90. mjesto). Wurth, rođena 2002. godine, osvojila je ukupno šest juniorskih turnira, a pet ove godine. Falei je pak u polufinalu sa 7:5 i 6:2 bila bolja od Noe Krznarić. Prva nositeljica je do finala stigla bez izgubljenog seta.

U finalu tenisača igrat će Slovak Lukas Palović i Bugarin Petr Nesterov. 17-godišnji Palović, treći nositelj, dobio je u polufinalu Splićanina Marina Jakića sa 6:0, 4:6 i 7:5, dok je 16-godišnji Nesterov, četvrti nositelj, sa 6:2 i 6:2 bio bolji od Lea Puljića iz Bosne i Hercegovine. Palović je 243. junior svijeta, a Nesterov na 272. mjestu.

Finala se igraju na terenima Tenis centra Dubrovnik u Gospinom polju u nedjelju, 27. listopada, od 10 sati.