TenisTENIS / UZRAST DO 10 GODINA

OP RAGUSA Anamaria Zorić najbolja u Gospinom polju

30. kolovoza 2016. - 19:20

Anamaria Zorić pobjednica je Otvorenog prvenstva Tenis kluba Ragusa, posljednjeg, jedanaestog turnira iz dalmatinskog ciklusa u 2016. godini. Članica Tenis kluba Dubrovnik prvo je u Gospinom polju bila najbolja u svojoj skupini, a potom je u zlatnom turniru, u konkurenciji ostalih pobjednika kvalifikacijskih skupina, ostvarila nove pobjede.Nakon što je na startu Zlatnog turnira bila slobodna, Zorić je u polufinalu sa 4:1 i 4:2 dobila Petru Škokić iz Resnika, a potom istim rezultatom u finalu savladala Niku Granić, članicu Tenis kluba Poen. U zlatnom turniru je nastupila još jedna članica Tenis kluba Dubrovnik, Klara Vićan, koja je u četvrtfinalu poražena sa 4:2 i 4:0 od Klare Stojanović iz Stobreča.U konkurenciji igrača slavio je Splićanin Nikola Smolčić, član Tenis kluba Neo, koji je u polufinalu sa 4:2 i 4:2 pobijedio Svena Grileca, člana Tenis kluba Ragusa, a u finalu Darka Makjanića, člana Tenis kluba Pomak. Smolčiću je ovo prvi osvojeni turnir. Ukupno su tri člana Tenis kluba Ragusa igrala u Zlatnom turniru. Stjepana Bogdana je u četvrtfinalu zaustavio sa 4:2 i 4:2 Sven Grilec, dok je Kuzma Jurišić polufinale izborio sa 4:3 (4) i 4:3 (3) protiv Afana Nekovića, a potom u susretu za finale izgubio od Makjanića i to sa 4:1, 0:4, 10:8.Najuspješniji u obje konkurencije s jedanaest turnira nastupit će na Regionalnom Mastersu u Zadru, a nakon toga će najbolji igrati državni Masters u Zagrebu, koji se održava 1. i 2. listopada.T.V.

19. travanj 2024 19:25