ArhivDUBROVAČKI VJESNIK U ALL ENGLAND CLUBU

KAKVA NESREĆA Nakon tri meč lopte protiv treće igračice svijeta Ana se ozlijedila!

30. lipnja 2016. - 23:30
1467316649RADWANSKA_ANA_01

Ana Konjuh je bila korak do senzacije. Imala je tri meč lopte protiv treće tenisačice svijeta i treće nositeljice Wimbledona, Agnieszke Radwanske za prolaz u 3. kolo trećeg Grand Slam turnira sezone. Pritom je dva puta servirala za meč, pri vodstvu 5:4 i 6:5 u trećem setu. Na kraju nije uspjela. Poljakinja je sa 6:2, 4:6 i 9:7 ostvarila uspjeh. Najbolnije u cijeloj priči jest činjenica što je Aninom porazu na kraju kumovala ozljeda.Naime, u petnaestom gemu trećeg, odlučujućeg, seta, pri rezultatu 7:7 i vodstvu Radwanske 30:15, Ana je u nastojanju da stigne na mreži skraćenu loptu doživjela najgore. Ne samo što nije uspjela u tom pokušaju već je stala na lopticu te izvrnula gležanj desne noge. Ostala je nakon toga ležati na travi, u suzama. Pružena joj je liječnička pomoć. Nastavila je meč s bandažom. Radwanska je dobila taj za Anu nesretni petnaesti gem te povela s 8:7. Nakon toga je servirala Ana, ali poslije još jedne skraćene lopte Poljakinje, bilo je jasno kako Dubrovkinja više ne može (po)trčati, a što je treća nositeljica znala iskoristiti.Ana je na početku meča oduzela servis Agnieszski, koja je odmah vratila izgubljeno te potom povela s 2:1. Nakon što je Ana poravnala na 2:2, Poljakinja je nanizala pet gemova s kojima je dobila prvi set sa 6:2 te u drugom povela s 1:0. U petom gemu drugog seta Ana je napravila break. U devetom gemu je imala prvu set loptu, ali je Radwanska uspjela osvojiti gem. U idućem, desetom gemu Ana je na set lopti napravila duplu servis pogrešku. Radwanska potom ima priliku za break, ali ne da se Ana, koja s dva poena dolazi do nove set lopte. Iskoristila je na kraju četvrtu te izborila treći set.U odluci Radwanska je dobila prvi gem. Ana u trećem radi break, potom je još jednom dobila svoj servis te povela s 3:1. Vodila je s 5:3. Imala prvu meč loptu na servis Radwanske. Potom u desetom gemu nove dvije meč lopte. Poljakinja je uspjela preokrenuti, napraviti break te izjednačiti na 5:5. Odmah Ana vraća prednost. Radi break. Vodi sa 6:5 te servira za meč, ali opet ništa. Radwanska nakon toga vodi sa 7:6 i ima u četrnaestom gemu meč loptu, ali je Ana uspjela to izvući te izjednačiti na 7:7. Potom, kobni petnaesti gem trećeg seta…Tko je imao priliku gledati meč zna koliko je dobro odigrala Ana, koju su gledatelji ispratili s terena ovacijama. Ostaje žal što ta odlična igra u drugom i trećem setu nije nagrađena velikom pobjedom.LONDON Tonči Vlašić

19. travanj 2024 11:20