Sport Tenis

DUBROVAČKI VJESNIK U ALL ENGLAND CLUBU

KAKVA NESREĆA Nakon tri meč lopte protiv treće igračice svijeta Ana se ozlijedila!

Ana Konjuh je bila korak do senzacije. Imala je tri meč lopte protiv treće tenisačice svijeta i treće nositeljice Wimbledona, Agnieszke Radwanske za prolaz u 3. kolo trećeg Grand Slam turnira sezone. Pritom je dva puta servirala za meč, pri vodstvu 5:4 i 6:5 u trećem setu. Na kraju nije uspjela. Poljakinja je sa 6:2, 4:6 i 9:7 ostvarila uspjeh. Najbolnije u cijeloj priči jest činjenica što je Aninom porazu na kraju kumovala ozljeda.Naime, u petnaestom gemu trećeg, odlučujućeg, seta, pri rezultatu 7:7 i vodstvu Radwanske 30:15, Ana je u nastojanju da stigne na mreži skraćenu loptu doživjela najgore. Ne samo što nije uspjela u tom pokušaju već je stala na lopticu te izvrnula gležanj desne noge. Ostala je nakon toga ležati na travi, u suzama. Pružena joj je liječnička pomoć. Nastavila je meč s bandažom. Radwanska je dobila taj za Anu nesretni petnaesti gem te povela s 8:7. Nakon toga je servirala Ana, ali poslije još jedne skraćene lopte Poljakinje, bilo je jasno kako Dubrovkinja više ne može (po)trčati, a što je treća nositeljica znala iskoristiti.Ana je na početku meča oduzela servis Agnieszski, koja je odmah vratila izgubljeno te potom povela s 2:1. Nakon što je Ana poravnala na 2:2, Poljakinja je nanizala pet gemova s kojima je dobila prvi set sa 6:2 te u drugom povela s 1:0. U petom gemu drugog seta Ana je napravila break. U devetom gemu je imala prvu set loptu, ali je Radwanska uspjela osvojiti gem. U idućem, desetom gemu Ana je na set lopti napravila duplu servis pogrešku. Radwanska potom ima priliku za break, ali ne da se Ana, koja s dva poena dolazi do nove set lopte. Iskoristila je na kraju četvrtu te izborila treći set.U odluci Radwanska je dobila prvi gem. Ana u trećem radi break, potom je još jednom dobila svoj servis te povela s 3:1. Vodila je s 5:3. Imala prvu meč loptu na servis Radwanske. Potom u desetom gemu nove dvije meč lopte. Poljakinja je uspjela preokrenuti, napraviti break te izjednačiti na 5:5. Odmah Ana vraća prednost. Radi break. Vodi sa 6:5 te servira za meč, ali opet ništa. Radwanska nakon toga vodi sa 7:6 i ima u četrnaestom gemu meč loptu, ali je Ana uspjela to izvući te izjednačiti na 7:7. Potom, kobni petnaesti gem trećeg seta…Tko je imao priliku gledati meč zna koliko je dobro odigrala Ana, koju su gledatelji ispratili s terena ovacijama. Ostaje žal što ta odlična igra u drugom i trećem setu nije nagrađena velikom pobjedom.LONDON Tonči Vlašić