Strani nogometdva gola budimira

Tri od četiri pala iz penala: Barcelona novim remijem polako gubi korak u borbi za titulu s vodećim Realom

1. srpnja 2020. - 00:21

Barcelona je na Nou Campu odigrala 2-2 (1-1) s madridskim Atleticom i izgubila korak s Real Madridom u utrci za naslovom prvaka Španjolske, a tri od četiri pogotka pala su iz kaznenih udaraca, a jedini pogodak iz igre bio je autogol.

Barcelona je povela u 11. minuti, kad je Messi ubacio iz kuta, a lopta pogodila na prvoj vratnici Diega Costu, promijenila smjer i prevarila Jana Oblaka. Samo osam minuta poslije Atletico je izjednačio iz kaznenog udarca, ali tek iz drugog pokušaja.

Naime, Ter Stegen je obranio udarac Diega Coste, ali je intervencijom VAR-a određeno ponavljanje udarca, jer je Barcelonin vratar za nekoliko centimetara svojom desnom nogom bio ispred gol-crte u trenutku udarca. Kod ponovljenog udarca Costa je prepustio mjesto izvođača Saulu Niguezu koji je bio precizan.