Strani nogometotvorili kolo

Golijada na berlinskom derbiju: kapetan Ibišević načeo ‘goste‘ pa onda asistencijama otvorio put prema pobjedi

22. svibnja 2020. - 23:46

Nogometaši Herthe ostvarili su i drugu uvjerljivu pobjedu u povratku njemačke Bundeslige, nakon što su u berlinskom derbiju pred praznim tribinama Olimpijskog stadiona svladali Union Berlin sa 4-0 (0-0).

Prva utakmica 27. kola njemačkog prvenstva bila je bez pogodaka do 51. minute, a onda su domaći igrači u razmaku od deset minuta čak triput zatresli mrežu.

U 51. minuti je 35-godišnji kapetan Herthe Vedad Ibišević doveo svoju momčad u vodstvo pogotkom glavom na ubačaj Marvina Plattenhardta. U sljedeća dva pogotka Ibišević je sudjelovao kao asistent. U 52. minuti je odličnim dodavanjem izbacio Belgijca Lukebakija koji je zaobišao vratara i pogodio nebranjenu mrežu. U 62. minuti Ibišević je spustio loptu za Brazilca Cunhu, a ovaj je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostota pogodio...

19. travanj 2024 14:44