Strani nogometkakvo otvaranje

Fantastična utakmica Liverpoola i Leedsa, Redsi stigli do pobjede u dvoboju sa sedam golova

12. rujna 2020. - 21:09
TOPSHOT - Liverpool's Egyptian midfielder Mohamed Salah scores their fourth goal, his third, from the penalty spot during the English Premier League football match between Liverpool and Leeds United at Anfield in Liverpool, north west England on September 12, 2020. - Liverpool won the game 4-3. (Photo by PHIL NOBLE/POOL/AFP)/RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications./Phil Noble

Aktualni engleski nogometni prvak Liverpool ušao je u novu sezonu pobjedom protiv povratnika u elitno društvo Leeds United sa 4-3.

Bila je to sjajna utakmica sa sedam golova, a još tri su poništena.

"Redsi" su vodili 1-0, 2-1, 3-2, no Leeds se uporno vraćao tri puta izjednačivši. Međutim, kada je Mohamed Salah u 88. minuti iz jedanaesterca zabio za 4-3, momčad Marcela Bielse više nije imala snage i za četvrti povratak.

Bio je to treći Salahov pogodak na utakmici, zabio je i za 1-0 iz kaznenog udarca u petoj minuti, te za 3-2 u 33. minuti. Za "Redse" je gol postigao i Virgil van Dijk (21), dok su strijelci za goste bili Jack Harrison (12), Patrick Bamford (30) i Mateusz Klich (66).

Zanimljivo, čak pet golova je palo u prvom poluvremenu. To se do sada u uvodnom kolu dogodi...

24. travanj 2024 00:39