Rukometodličan posao

Nexe nadoknadio zaostatak iz prvog dvoboja: reprezentativac Jaganjac potopio Bidasou Irun i Našićane odveo u skupine EHF Europske lige

29. rujna 2020. - 21:43

Rukometaši našićkog Nexea pobijedili su španjolsku Bidasou Irun sa 29-24 (13-11) u uzvratnoj utakmici kvalifikacija za EHF Europsku ligu odigranoj u utorak u Našicama te tako nadoknadili zaostatak od tri pogotka (27-30) iz prvog dvoboja.

Našićane je do velike pobjede predvodio hrvatski reprezentativac Halil Jaganjac sa sedam pogodaka, pet je postigao Mateo Rodin, a po četiri Tomi Vozab, Marin Jelinić i Gianfranco Pribetić. Po dvaput su mrežu zatresli Janko Kević i Aleksandar Bakić, a jednom Fran Mileta. Ključnima za pobjedu pokazale su se i obrane vratara Mihaila Radovanovića u završnici dvoboja.

Najbolji strijelac Bidasoe je sa sedam golova bio Kauldi Odrizola.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli sa 6-1 u sedmoj minuti. No, već do 21. minute je Nexe uspio preokrenuti...

19. travanj 2024 00:54