Rukometbodovi spasa

Na Gripama se lakše diše: nema mjesta za opuštanje, ali je situacija sada optimističnija

Piše Vedran Babić
19. veljače 2020. - 20:26

Lakše se diše na Gripama. Trećom uzastopnom pobjedom, i to najuvjerljivijom u sezoni, Split 2010 pobjegao je četiri boda od opasne zone.

Već poslije 11 minuta Splićanke su protiv posljednjeplasirane Murvice vodile 10:5, na poluvremenu je bilo plus devet, a u nastavku se prednost čak i povećala do konačnih 13 razlike. Venera Surjan sa sedam golova, Lucija Ercegović s pet te vratarka Ivona Stilinović s osam obrana (od toga dva sedmerca) predvodile su domaći sastav za koji je s tri gola debitirala vanjska šuterica Martina Ćorković.

Posao još nije gotov, no situacija je sada kudikamo optimističnija. U sljedećem kolu Split 2010 gostuje kod Dugog Sela, a onda dočekuje Viroviticu. To su nova dva važna ogleda s izravnim konkurentima za ostanak. Nema mjesta opuštanju.

18. travanj 2024 14:17